Başkan Çetinkaya görev yetkisini resmen aldı

Başkan Çetinkaya görev yetkisini resmen aldı

Bilecik CHP İl Başkanlığı binasında gerçekleştirilen açıklamada ilk olarak sözü CHP Meclis Üyesi Didem Gültekin aldı. Gültekin, " Bildiğiniz gibi eski il başkanımız Çağatay Karaahmet'in istifasıyla boşalan bir i,l başkanlığımız vardı. Tüzüğümüz gereği il yönetim kurulumuzun kendi arasında yapmış olduğu, kendi arasında belirlediği bir isimle il sekreterimiz Şinasi Çetinkaya'yı il başkanlığına önerdiler ve 21Ocak tarihli Merkez Yönetim Kurulu toplantımızda resmiyetini kazandırarak yeni il başkanımızı ilan etmiş bulunuyoruz. Bugün de kendisine yetki devrini yapacağız" dedi.

Gültekin, " Metiner ve Babuşçu'yu kınıyoruz"

Gültekin daha sonra gündeme dair bir kaç konuya değinmek istediğini belirterek  Ak Parti Milletvekilleri Mehmet Metiner ve Tülay Babuşçu'yu Cumhuriyete yaptıkları hakaretlerden dolayı sert bir şekilde eleştridi. Gültekin,"Eğer bugün Türkiye Cumhuriyetinin Meclisinde vekillik görevini sürdürüyorlarsa ve aldıkları maaşı kullanabiliyorlarsa, bu Cumhuriyet sayesindedir; Türkiye Cumhuriyeti'nin değerlerinin sayesindedir. Hem Babuşçu'yu hem de Metiner'i buradan kınadığımızı bir kez daha dile getiriyoruz."dedi.

"Cumhuriyet kadınları Cumhuriyetin artığı değil temel taşıdır."

Gültekin ilk olarak Ak Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner'in bir programda kadınlara yönelik olarak kullandığı " Cumhuriyet artığı" sözünü eleştirdi. Bu sözün üzerine yurdun çelitli yerlerinde basın açıklaması ve suç duyurusu şeklinde tepkilerin oluştuğunu belirten Gültekin şöyle konuştu:

" Buradan bir kez daha Metiner'e seslenmek istiyoruz ki, artığı diye bahsettiği şey, kalan parçacık olur. Bitmiş bir şeyin parçacığıdır artık kelimesi. Fakat bugün buradan bir kez daha belirtelim ki Cumhuriyet biten bir şey değildir, devamlı ilerleyecek ve yükselecek olan bir değerdir. Cumhuriyet kadınları Cumhuriyetin artığı değil temel taşıdır."

"Bugün vekillik yapılabiliyorsa bu Cumhuriyet sayesindedir"

Gültekin daha sonra ise ülke  gündemde yoğun bir şekilde tartışma konusu haline gelen Ak Parti Milletvekili Tülay Babuşçu'nun "Cumhuriyetten 600 yıllık imparatorluğun 90 yıllık reklam arası sona erdi" sözünü eleştirdi. Cumhuriyet'in bir reklam arası değil bir devrin başlangıcı olduğunu belirten Gültekin şöyle konuştu:

"Sayın AKP'li Tülay Babuşçu'da 600 yıllık imparatorluğun 90 yıllık reklam arası sona erdi diye bahstetmiş. Cumhuriyet bir reklam arası değildir. Bir devrin başlangıcıdır. Devrim tarihidir, tarihtir. Bahsettikleri, yıkmak istedikleri değerin bugün milletvekilliğini yapmaktadırlar. Eğer bugün Türkiye Cumhuriyetinin Meclisinde vekillik görevini sürdürüyorlarsa ve aldıkları maaşı kullanabiliyorlarsa, bu Cumhuriyet sayesindedir; Türkiye Cumhuriyeti'nin değerlerinin sayesindedir. Hem Babuşçu'yu hem de Metiner'i buradan kınadığımızı bir kez daha dile getiriyoruz."

"Yolsuzluğun üstü kapatılan parlamento, devletin itibarını sıfırlar"

Son olarak da yolsuzluk iddiaları nedeniyle Yüce Divan'a sev edilmesi ret edilen bakanlar hakkında açıklamada bulunan Gültekin, "Geçtiğimiz hafta yolsuzluklarla ilgili Türkiye ciddi bir süreçten geçti.Dört bakanın Yüce Divan'a sevk edilmesi mecliste oylamaya sunuldu. Bir parlamento düşünün, yolsuzlukların üstü örtülüyor. Ve bir parlamento düşünün, yolsuzluklar ayyuka çıkmışken, yolsuzlukları adeta tescillercesine Yüce Divan'a sevk talebi ret oluyor. Yolsuzluğun üstü kapatılan parlamento, devletin itibarını sıfırlar değerli arkadaşlar.

,2015 Cumhuriyet tarihinden ikinci devrim gerçekleşecektir. Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidarlığı kaçınılmazdır. Bilecik örgütümüz başta olmak üzere Türkiye genelinde tüm örgütlerimizle 2015 yılında Cumhuriyet Halk Partisi'ni iktidar, genel başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu da başbakan yapacağımızı buradan ilan ediyoruz."dedi.

"20 yıldır Cumhuriyet Halk Partisi üyesiyim"

Gültekin'in ardından konuşan Çetinkaya ise partililere birlik ve beraberlik mesajları verirken kendisinin yıllarca Cumhuriyet Halk Partisi'ne hizmet ettiğini ve kalan süreçte de hedeflerinin CHP iktidarlığı olacağını belirtti. Çetinkaya şöyle konuştu:

"Ben Şinasi Çetinkaya. Gölpazarı Kurşunlu Köyü 1940, doğumluyum. Askerlik sonrası Bilecik Orman İşletme Müdürlüğü'nde göreve başladım. 1986'da emekli oldum. Emekliliğimden sonra Erbay Ambalaj Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'ni kurarak şirket yönetim kurulu başkanlığını yürüttüm. Bu vasıtayla memleketim olan Bilecik'e hizmet ettim. Bunun yanı sıra ilimizde bulunan pek çok sivil toplum örgütü ve derneklerde görev alarak da ilime olan sevgi ve hizmetlerimi devam ettirmeye çalıştım.Aynı zamanda emekli olur olmaz Cumhuriyet Halk Partisi İl Örgütüne üye oldum. O günden bu güne yaklaşık 20 yıldır Cumhuriyet Halk Partisi üyesiyim.

CHP üyeliğimi sırasında ilçe delegeliği, il delegeliği, il yönetim kurulu üyeliği gibi partinin her kademesinde görev yaptım. En son il sekreterliği görevini sürdürmekteyken 25 Aralık 2014 tarihinde milletvekilliği aday adaylığı için istifa eden İl Başkanı Ali Çağatay Karaahmet'ten boşalan il başkanlığına yönetim kurulu arkadaşlarım arasında yaptığımız görüşme sonucunda tüzüğümüz gereği yapmış olduğumuz tercih ile il yönetim kurulu arkadaşlarım beni il başkanlığına önediler.

Buradan bu teveccühü gösteren seçilmiş CHP Bilecik İl Yönetimi kurulu arkadaşlarıma ve tüm Bilecik il örgütüme şükranlarımı sunuyorum.

İl yönetimimizin ve örgütümüzün bu önerisi ile genel merkezimiz 21 Ocak 2015 tarihli yapılan MYK toplantısında örgütümüzün önerisini dikkate alarak CHP Bilecik il başkanlığımı ilan etmiştir.

"CHP'nin iktidar olması için çalışacağız"

Çok değer verdiğim sevgili basın mensupları ve partili arkadaşlarım, seçim sürecine girdiğimiz şu dönemde en çok ihtiyacımız olan şey birlik ve beraberliğimizdir. Bunun bilincindeyim.  Birlik ve beraberlik içerisinde tek hedefimiz olan, Atatürk'ün partisi ve devlet kuran bir parti olan Cumhuriyet Halk Partisi'nin Bilecik'te ve Türkiye'de iktidar olması için bundan böyle çalışmalarımızla hızla devam edeceğiz.

Genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun dürüstlüğünü, ilkesel bütünlüğünü, halkçı yanını ve tüm halkımızı kucaklayan duruşunu Bilecik'te de sürdüreceğiz. Tıpkı bizden öncekilerin yaptığı gibi.  Ve inanıyorum ki CHP'yi iktidar, genel başkanımız sayon Kemal Kılıçdaroğlu'nu başbakan yapacağız.

Omuz omuza, kol kola sonuna kadar mücadele edeceğiz. Sevgili partililerim, hepinize bir ağabey kadar yakınım. Bu yolda yıllardır hizmet ve emek vermiş bir kişiyim. Partimizin kapısı her zaman olduğu gibi Bilecik halkına açık olup mücadelemizde hepinizin desteğine ihtiyacımız olacaktır.

Bütün Bileciklileri ve bütün parti üyelerimi bir ağabey sıcaklığıyla, coşkuyla ve mücadele aşkıyla kucaklıyorum. Genel Merkezin belirleyeceği seçim takvimi sürecinde çıkacak milletvekili aday adaylarına da limdiden başarılar dilerim. Amacımız, iktidar olmak. Bunun  için var gücümüzle çalışacağız. Rabbim yardımcımız olsun. Hepinize saygılar sunarım."

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam