Başkan Duman; “Şiddetle Kınıyoruz”

Başkan Duman; “Şiddetle Kınıyoruz”

Eskişehir Kayı Boyu Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Kazım Duman geçtiğimiz günlerde Bilecik Belediyesi’nin Kayı Anıtı’nı sökmesinin ile ilgili Cumhuriyet Meydanı’nda basın açıklaması yaptı.

Başkan Kazım Duman; “Bilecik Belediye Başkanı Sayın Semih Şahin göreve gelir gelmez,  Belediye Hizmet Binası içindeki Osmanlı minyatürlerini hiçbir gerekçe göstermeden söktürerek sanki Türk tarihinden intikam alır gibi bir davranış sergilemiştir.
Ayrıca Fatih Sultan Mehmet Han’ın 1453 yılında İstanbul’u fethetmesi nedeniyle kılıç hakkı olan Ayasofya Camii’nin ibadete açılmasının hemen ardından Osmanlı İmparatorluğu’nu kuran beyliğin alameti olan Kayı Boyu tamgasını söktürmesi bardağı taşıran son damla olmuştur.
Bilecik Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluşuna şahitlik etmiş mübarek topraklardır. Sayın Belediye Başkanının böyle bir harekete tevessül etmesine atalarımıza hakaret olarak addetmekteyiz.
Sayın Belediye Başkanının Kayı Boyu tamgasını söktürmesinin ardından yaptığı basın açıklamasına istinaden Kayı Boyu tamgasının layık olduğu yere yeniden koyulmasının takipçisi olacağız.
CHP’li Belediye Başkanı Sayın Semih Şahin’i Türk tarihine olan düşmanlığından dolayı Kayı Boyu Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği olarak şiddetle kınıyoruz.” İfadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam