BAŞKAN HEM İMZA ATTI HEM GÜLDÜRDÜ

BAŞKAN HEM İMZA ATTI HEM GÜLDÜRDÜ

Yaklaşan genel seçimler öncesine Milletvekilliği için görevinden istifa etmesi beklenen fakat görevinde kalma kararı alan Belediye Başkanı Yağcı’nın “Transfer olur gibi hissettim. Biz müdürümle ikimizde Ankara’ya gidemedik. Kendi kulüplerimize imzamızı atalım.”sözleri güldüren anlar yaşattı.

Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bilecik Belediye Başkanlığı arapsamında bilsında düzenlenen protokol kapsamında bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü ismail Altınkaynak protoklolün amacının beraber ilimizde 7’den 77’ye tüm halkıımızın ihtiyaç duyduğu mesleki ve sosyal alanlarda kurs açma ve etkinlikler yapmak olduğunu belirtti.

 

Altınkaynak şöyle konuştu:

“Öğrencilerimizin boş zamanlarında spor, müzik, folklör gibi çeşitli alanlarda eğitim görmelerini sağlayarak özgüvenlerini arttırmak. İstihdama yönelik kurslar açarak özellikle akdın istihdamını arttırmak. Belediyemizin fiziki imkanlarınfdan yararlanarak hayat boyu öğrenme faaliyetlerinin daha etkili ve verimli kullanımını ve olmasını sağlamak. Kurs sonu etkinlikler düzenleyerek ypılan eğitim faaliyetlerini tanıtmak. Halk Eğitim Merkezi ile belediye iş birliği halinde açılan kurslarda kursiyerlerin üretip satmak istedikleri ürünlerin satış teminini sağlamak. Bununla ilgili mekanlar oluşturmak. Belediye ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile her türlü sosyal ve kültürel faaliyetleri düzenlemek. İlimizin kültürünü tanıtıcı faaliyetlerde bulunmak.”

Başkan Yağcı ise şöyle konuştu:

“Bundan sonra belediyemizin yaz spor okulları da dahil olmak üzere her birini Milli Eğitim Müdürlüğümüzle, Halk Eğitim Müdürlüğümüzle iş birliği içerisinde çocuklarımızın daha iyi eğitim görmesi, daha ileride yapacağımız kurslarda birlik, beraberlik içerisinde halkımıza hizmetin daha üst seviyede teknik kapsam içerisinde ulaştırılması noktasında birlik ve beraberlik içerisinde bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da da geliştirerek, bunu kurallara da bağlayarak devam ettireceğiz. Bize bu fırsatı tanıdığı için başta ayın valimiz olmak üzere Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. İnşallah hep birlikte güzel hizmetler gerçekleştiririz.”

Vali Ahmet Hamdi Nayir ise imzalanan protokolle merkezi yönetim ile yerel yönetimin güzel bir iş birliğinin

Görüldiğini belirtti Nayir, “Hem de eğitim gibi önemli bir konuda. İki ayrı birimin hem merkezi yönetimin imkanlarını hem de yerel yönetimin imkanlarını birleştirilerek Bilecikli insanımızın daha kaliteli, daha geniş, daha etkili hizmet alma imkanı sağlanmış olacak. Bir yandan halk eğitim faaliyetleri çalışmaya devam ederken diğer yandan belediyenin fiziki ve tanıtım imkanları da gelişecek. Biraz önce Milli Eğitim Müdürümüzün dediği gibi üretilen ürünün piyasa bulmasına kadar olan kısımlarda yakın desteklerini göreceğiz. Ben şimdiden hayırlı uğurlu olsun diyorum.”dedİ.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam