BAŞKAN KARABIYIK “ ÇOCUĞUNUZU ÜZMEYİN”

BAŞKAN KARABIYIK “ ÇOCUĞUNUZU ÜZMEYİN”

AK Parti Bilecik İl Başkanı Fikret Karabıyık, 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılının sona ermesi nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Yaz tatili nedeniyle öğrenci, öğretmen ve velilere ayrı ayrı mesajlar veren Karabıyık, okul ve karnenin önemli bir gösterge olduğunu ancak sadece bu göstergeler üzerinden hareket ederek yavrularımızı değerlendirmemizin yanlış olacağını vurguladı. Karabıyık, çocukların tamamının dünya standartlarında en iyi şekilde yetiştirilmesinin vazgeçilmez bir hedef olması gerektiğini söyledi. Hedefin dünya ile yarışabilen gençler yetiştirilebilmek olduğunu kaydeden Fikret Karabıyık, “Ülkemizin dünya ile yarışması, 2023 hedeflerine ulaşmamız için yavrularımızın kendilerini çok iyi yetiştirmeleri gerekiyor.” dedi.

SEVGİNİN HİÇ BİR KOŞULU OLMAZ

Ailelerin başarısız çocuklarına karşı duyarlı olmalarını isteyen Karabıyık, “Kıymetli veliler, çocuklarınızın karneleri sizin onlara göstereceğiniz sevginin göstergesi olmasın. Çocuğunuzun notu yeterli değilse lütfen çocuğunuzu üzmeyin. Eksikliği varsa ‘acaba benim nerede eksiğim var’ diye kendinizi de değerlendirin. Çocuklarınız zayıf getirdi diye sakın onlara sitem etmeyin. Karnesinde kırık notu olan öğrencilerimize anlayışla yaklaşılmasının yanında, akranlarıyla kıyaslanması ve sürekli eleştirilmeleri endişe ve korkuya yol açabileceği gibi kendilerine olan güvenlerini de sarsacaktır. Kaldı ki karneler sadece öğrencilere değil; öğretmenler, veliler ve öğrencilere aittir.” diye ifade etti.

ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM

Tüm eğitim camiasına, sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaz tatili geçirmelerini temenni eden Karabıyık, ‘Saygıdeğer Öğretmenler, Eğitim-Öğretim faaliyetlerinin yürütülmesinde, ilimizin başarı seviyesinin arttırılmasında göstermiş olduğunuz gayretli ve özverili çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Öğrencilerinize tatili dinlenerek, kitap okuyarak, ailesi ile birlikte sosyal ve kültürel etkinliklere katılarak zaman geçirmelerini tavsiye edin. Sizlere sağlıklı, mutlu ve gönlünüzce yaşayacağınız bir yaz tatili diliyorum.’ dedi.

ÜLKENİN YÖNETİMİNDE SİZLER GÖREV ALACAKSINIZ

Öğrencilerden yaz tatilini verimli bir şekilde geçirmelerini isteyen Karabıyık “Sevgili öğrenciler, binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Yarın bu ülkenin yönetiminde sizler görev alacaksınız, sizler söz sahibi olacaksınız. Yolunuza ışık tutacak bilgiler, geleceğe dair başarı ve mutluluk hayalleri biriktirin. Geleceğin büyükleri olarak sizler hedefleriniz doğrultusunda geleceğinizi şekillendirirken, bizler de sizlere daha iyi bir gelecek hazırlamak için çalışıyoruz. Zamanın kıymetli olduğunu ve kendinizin bu ülke için çok değerli olduğunu asla unutmayın. Günlerinizi güzel değerlendirin. Sizlere bol kitap okumanızı öneriyorum, okuma sevgisini kazandıktan sonra okumayı alışkanlık haline getirdiğinizde, çalışma konusunda bütün engelleri aşarsınız. Sonuçta hedefinize ulaşırsınız. Tatil dönemini dinlenmenin yanı sıra kültür, sanat ve spor aktiviteleriyle değerlendirmeniz de çok iyi olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle hepinize sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir tatil geçirmenizi diliyorum.” dedi.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam