BAŞKAN MÜNÜR ŞAHİN AÇIKLADI 500 BİN METREKARELİK  PARK YAPILACAK

BAŞKAN MÜNÜR ŞAHİN AÇIKLADI 500 BİN METREKARELİK PARK YAPILACAK

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, Osmaneli Şehitler Parkı ile Necip Fazil Kısakürek Parklarını birleştiren bin metrelik yol ile 40 bin metrekarelik parkın yapımına başladıklarını, hedeflerinin ise Osmaneli’de 500 bin metrekarelik park yapmak olduğunu dile getirdi.

Başkan Şahin, park projesinin Sakarya Nehri Kıyısında bulunan, Roma Köprüsü’nden başlayarak,  Büyük Yenice Köyü karşısında sona ereceğini ve park projesinin son sürat devam ettiğini belirtti.

“Antalya gibi kamp merkezi olacağız”

Başkan Şahin, “Osmaneli; Şehitler Parkımız, Necip Fazıl Kısakürek Parkı,Tarih Parkımızla sadece ilçemizin değil, çevremizdeki illerin, ilçelerinde piknik, gezi, mangal, spor için ilçemize gelen misafirlerimize de hizmet veriyor.  Şehitler Parkımızla, Necip Fazıl Kısakürek Parkımız arasında 2 bin metrelik uzunlukta ve 40 bin metrekarelik alanda yeni bir park yaparak iki parkımızı birleştiriyoruz.40 bin  metrekarelik yeni parkımızda bisiklet, yürüyüş yolları, mangal, piknik ve spor alanları yer alacak. Bir balık restaurantında yer alacağı parkımızı yıl sonuna kadar tamamlıyacağız. Millet Bahcesi ve Roma Parkımızda tamamlandığında Osmaneli’de 6 km’lik uzunlukta, 500 bin metrekare büyüklüğünde büyükşehir ölçeğinde parklara, spor, piknik alanlarına, bisiklet ve yürüyüş yollarına sahip olacağız. Bu parklarımızda yer alan spor tesislerimizle spor kulüplerimiz için Antalya gibi kamp merkezi olacağız. Spor Turizmi Osmaneli de çok ileri seviyeye bu tesislerimizle gelecek” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam