• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BAŞKAN MÜNÜR ŞAHİN “ALLAH SURİYE’DE, IRAK’TA, LİBYA’DA İSLAM İÇİN, SINIRLARIMIZIN GÜVENLİĞİ İÇİN SAVAŞAN KAHRAMANLARIMIZI KORUSUN”

BAŞKAN MÜNÜR ŞAHİN “ALLAH SURİYE’DE, IRAK’TA, LİBYA’DA İSLAM İÇİN, SINIRLARIMIZIN GÜVENLİĞİ İÇİN SAVAŞAN KAHRAMANLARIMIZI KORUSUN”

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, mübarek üç aylara girdiğimiz bu günlerde Suriye’de, Irak’ta ve Libya’da görev yapan Türk askerleriyle ilgili, “vatan, millet, bayrak, devlet için savaşan kahramanlarımıza Allah güç, kuvvet versin, korusun” dileklerinde bulundu.
Başkan Şahin mesajında, İslam aleminde Recep, Şaban ve Ramazanı kapsayan manevi yenilenme ve arınma mevsimi üç ayların 25 Şubat Salı günü itibari ile başladığını ifade ederek; “Bolca duaların ve ibadetlerin yapıldığı üç aylar dinimizce son derece ehemmiyet verilen aylar olarak karşımıza çıkıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu İslam inancında Recep, Şaban ve ramazan aylarının mukaddes kabul edildiğini belirtti. İslam’a göre önemi ayet ve hadislerle vurgulanan bu zaman dilimlerine “üç aylar” ismini Türk milletinin verdiğine işaret ederek, “Bu da halkımızın bu ayları ne kadar sevdiğini ve ne kadar önem verdiğini göstermektedir” dedi.
Başkan Şahin mesajının devamında ise şu ifadelere yer verdi:

“Kur’an-ı Kerim’de şöyle buyrulmaktadır, ‘Allah’ın gökleri ve yeri yönettiği günkü yazısına göre ayların sayısı 12’dir. Bunlardan dördü haram aylarıdır. Bu, dosdoğru bir nizamdır. Öyleyse o aylar içinde kendinize yazık etmeyin’. Bu ayeti kerimede işaret edilen haram ayların zilkade, zilhicce, muharrem ve recep ayları olduğu Hazreti Peygamber’in hadisiyle sabittir.
“Üç aylar, günahlardan arınma, sevaplarla bezenme mevsimidir.”
“Üç aylar, günahlardan arınma, sevaplarla bezenme mevsimidir. Hayatımızda adeta otokontrol sisteminin kurulmasına vesile olan mübarek üç aylar ve kandiller, dünyevi meşguliyetlerimizden sıyrılıp yaratılış gayemizi düşünmemiz, Yaradan ve yaratılanlarla olan münasebetlerimizi de güçlendirmemiz için son derece değerli fırsatlardır. Bu müstesna zaman dilimi Yaratıcımıza, ailemize, çocuklarımıza, milletimize ve bütün insanlığa karşı görev ve sorumluluklarımızı hatırlamaya, hata, ihmal ve kusurlarımızdan dönmeye, gaflet uykusundan uyanmaya vesile olmalıdır. Bu manevi iklim aramızdaki çekişmeleri, tefrika ve ihtilafları, şahsi menfaat hesaplarını, basit düşünce farklılıklarını bertaraf etmeli, yüce dinimizin bizden ısrarla istediği barış, hoşgörü, kardeşlik, birlik ve beraberliğimizin güçlenmesini, insani ve ahlaki meziyetlerin yeniden yeşermesini sağlamalıdır.”
“Allah tüm İslam alemine birlik ve beraberlik içinde yaşamayı nasip etsin.”
İslam aleminin kardeş kavgaları içine sokularak, katledildiği, emperyalizmin bölüp, parçaladığı, müslümanların evlerinden, kentlerinden göç ettirildiği dönemdeyiz. Allah bu mübarek günler yüzü suyu hürmetine dualarımızı kabul etsin. Allah tüm İslam alemine birlik ve beraberlik içinde yaşamayı nasip etsin. Tüm İslam Aleminin, tüm Türk Dünyasının ve Tüm ezilen Dünya halklarının umudu Türkiye Cumhuriyetine onun lideri Recep Tayyip Erdoğan’a güç, kuvvet versin. Allah Suriye’de,Irak’ta,Libya’da İslam için,sınırlarımızın güvenliği için savaşan kahramanlarımızı korusun,onların yardımcısı olsun.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam