BAŞKAN MÜNÜR ŞAHİN TOPRAĞA DEĞER KATAN ÇİFTÇİLERİ UNUTMADI

BAŞKAN MÜNÜR ŞAHİN TOPRAĞA DEĞER KATAN ÇİFTÇİLERİ UNUTMADI

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Şahin yayımladığı mesajda; geçimini topraktan sağlayan ve topraktan aldığı ürüne değer katarak insanlığa ulaştıran çiftçilerin emeklerinin kutsallığına değindi.

Başkan Şahin’in Çiftçiler Günü dolayısıyla yayımladığı mesaj şu şekilde, “Osmaneli, Bilecik ilinde tarımla uğraşan nüfusun en yoğun olduğu ilçe.Yine ilçemizin diğer bir özelliği köylerde yaşayan nüfus anlamında da Bilecik’te ilk sırayı yer alması. Osmaneli Sakarya Nehrinin içinden geçtiği, Göksu, Karasu, Göynük Suyunun Sakarya ile ilçemiz sınırları içinde buluştuğu, çok verimli topraklara sahip ilçe. Bilecik ilinin Antalyası olarak adlandırılan Osmaneli tarımda özel bir yere sahip. Osmaneli Belediyesi olarak her zaman çiftçimizin yanındayız. Bakanlık onaylı Ha Binamız, Mezbaha Tesisimiz, Hisarcık – Beşevler Yöresel Ürün Üretme Tesisimiz tesislerimizle Osmaneli Belediyesi olarak Tarıma ve dolayısıyla çiftçimize büyük destek oluyoruz. Yöresel tarımsal ürünlerimiz; Ayva Lokumu, Salça, Sebze-Meyve Kurutma, Cezerye, Turşu, Meyve Suyu, Nar Lokumu, Karpuz Pekmezi vb ile bölgemizin tarımsal ürünlerini değerlendiriyoruz. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifi Genel Müdürü Dr Fahrettin Poyraz’ın destekleri ile bu yöresel ürünleri Türkiye pazarına ulaştırıyoruz.

Osmaneli hükümetimizin hayvancılık üzerine destekleri ile son yıllarda özellikle kanatlı hayvancılıkta çok büyük tesislerin sahibi oldu. Bilecik ilinin en büyük kanatlı hayvan üretimi Osmaneli’de. Yine hükümetimizin destekleriyle özellikle merası olan köylerimizde hayvancılık büyük gelişim kaydetti ve bu artış devam ediyor.

Koronavirüs nedeniyle dünyada yaşanan krizin ilçemizde ve ülkemizde tarımda yeni fırsatlar yaratacağına inanıyoruz. Bu yıl çiftçimiz koronavirüse karşı tedbirlere eksiksiz uyarken asıl işi tarımsal üretim onusunda daha fazla ekim yaparak, şerri hayra çevirecek bir cabanın içine girdi. Allah yardımcıları olsun.

Tarım ve hayvancılık üretiminin her kademesinde çalışan vefakâr çiftçilerimizin; üretim ve verimliliğin arttırılması, yaşam şartlarının yükseltilmesi, ürettikleri ürünlerin pazarlara ulaştırılması, ülkemizin ve bölgemizin tarım ve hayvancılığının kalkınmasında yüksek öneme sahiptir.

Osmaneli ilçemizde Kaymakamlığımızla biriklite ilçemizde tarıma, hayvancılığa kısacası çiftçiye yönelik destek çalışmalarımız artarak devam edecek. Bu vesile ile en önemli ve en hayati ihtiyacımızın kaynağı olan tarımsal üretimin her kademesinde emeği ve alın teri bulunan çiftçilerimizin, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü kutluyor, bereketli, ürünlerinin değerini bulduğu bir sezon geçirmelerini diliyorum”dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam