Başkan Pamukçu: “Chp’li Belediyelerin Yardım Kampanyalarının Engellenmeye Çalışılmasını Kınıyoruz”

Başkan Pamukçu: “Chp’li Belediyelerin Yardım Kampanyalarının Engellenmeye Çalışılmasını Kınıyoruz”

CHP Bilecik Merkez İlçe Başkanı Berna Pamukçu, Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye’nin tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi zor ve sıkıntılı bir süreçten geçmekte olduğunu ifade ederek, “Devlet, insanımıza bu zor günlerde sahip çıkmalı, bu sebeple vatandaşımıza geçimini sağlayacak maddi imkanı mutlaka sunmalıdır” dedi.

“Gün, reklam ve siyasi rant peşinde koşma günü değil”

 Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik İl Örgütü olarak salgın konusunda halkı bilgilendirmek ve ihtiyaç sahiplerine yardımcı olabilmek için çalışmalar yaptıklarını söyleyen Pamukçu, “Son günlerde artan vaka ve ölüm sayılarını göz önünde bulundurarak yapacağımız yardımların Valilik, Belediyemiz ve Kamu Kurumlarımızın birlikteliğiyle oluşturulmuş ‘Vefa Sosyal Destek Ekipleri’nce dağıtılmasının daha doğru olacağını düşünüyoruz.  Gün, reklam ve siyasi rant peşinde koşma günü değil, ihtiyaç sahiplerinin sağlığını riske atmadan onlara ulaşma günüdür. Bu vesile ile Cumhuriyet Halk Partili Belediyelerimizin yardım kampanyalarının engellenmeye çalışılmasını ve banka hesaplarına bloke konulmasını kınıyor, bu olayı büyük bir üzüntü ile karşılıyoruz” dedi.

“Devlet, insanımıza bu zor günlerde sahip çıkmalı”

“Evet, Evde Kalacağız, bu sıkıntılı süreci hep birlikte atlatacağız” diyen Pamukçu, “ancak; Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun sürecin başından beri yaptığı uyarı ve önlem önerilerini acilen hayata geçirilmesinin gerektiğine inanıyoruz. Çünkü milyonlarca vatandaşımızın evinde kalması şu süreçte maalesef mümkün değildir. Devlet, insanımıza bu zor günlerde sahip çıkmalı, bu sebeple vatandaşımıza geçimini sağlayacak maddi imkanı mutlaka sunmalıdır. Unutmayalım ki biz, ‘İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın’ diyen Şeyh Edebali’nin torunlarıyız. Bu duygularla bu sürecin başından beri hayatlarını riske atarak bizler için çalışan başta tüm sağlık emekçilerimize, Belediyelerimize, güvenlik görevlilerimize ve tüm Kamu görevlilerimize yürekten teşekkür ediyoruz. Birlikte Başaracağız.” İfadelerine yer verdi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam