• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BAŞKAN ŞAHİN: “2020 OSMANELİ İÇİN YÜKSELİŞ VE BÜYÜME YILI OLACAK”

BAŞKAN ŞAHİN: “2020 OSMANELİ İÇİN YÜKSELİŞ VE BÜYÜME YILI OLACAK”

Osmaneli Belediyesi, tüm Osmaneli halkının katılımı ve destekleriyle belirlenen; Yaşam kalitesini arttırmak, Turizmde öne çıkmak, Tarımda yeni ürünlere ve yeni pazarlara yönelmek ve Sanayileşme ile büyümek gibi hedeflerine ulaşmak için birlik ve beraberlik içinde çalışmaya devam ediyor.

2020’de yükseliş ve büyümeyi hedefleyen Osmaneli Belediyesi, 2020 yılı içerisinde Osmaneli’nde gerçekleştirilmesi planlanan projeleri açıkladı. Bu kapsamda açıklamalarda bulunan Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, Osmaneli’nin sahip olduğu Allah’ın lutfu varlıklarıyla, herkesin beğenisini kazanan harika bir kent olduğunu belirterek; ”Bu güzel ilçe bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış ve bu medeniyetlerden geriye kalan sayısız tarihi ve kültürel varlıklara, eserlere sahip. Osmaneli ulaşımda yolların kesiştiği bir nokta. Geçmişte İpek Yolu, Ordu Yolu, Sufi Yolu, Haç Yolu üzerinde yer alırken, günümüzde İstanbul-Eskişehir-Antalya-Ankara Bölünmüş yolu, İznik-Orhangazi-Bursa-İzmir Otoyolu, Geyve-Taraklı-Göynük-Mudurnu-Beypazarı yolu, İstanbul-Konya-Ankara YHT, İstanbul-Ankara Hicaz Demir Yolu, yeni ihale edilecek Osmaneli-Bursa YHT yolu ile ulaşımda en avantajlı kent, Osmaneli Türkiye’nin 3.büyük nehri Sakarya’nın içersinden geçtiği, Göynük Suyu, Göksu, Karasu nehirlerinin ilçemiz sınırları içinde Sakarya Nehrine katıldığı bu nedenle verimli topraklara sahip mükemmel bir yerleşim yeri” dedi.

Yeni Otogar Açılacak

2019 yılının son günleri içerisinde olduğumuzu vurgulayan Başkan Şahin, “Bu kalan süre içinde yeni otogarımızı açmak, Restorasyonuna devam ettiğimiz 12 tarihi konağın restorasyonunu tamamlamak için çalışıyoruz. Bu yılın belki en büyük yatırımı hizmete aldığımız ve büyük ilgi gören hal binamız ve hal tesisimiz. Sportif tesisleri yapmaya devam ederken, restorasyonlara da hızla devam ettik. Özellikle Osmaneli MYO da yeni bölümlerle öğrenci sayısının tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmasını sağladık. Aşçılık okulu Osmaneli mutfağının tanıtımı için büyük fırsat oldu. Yöresel ürün üretiminde ve kapasitemizde büyük artışlar sağladık” dedi.

“Sanayileşmede hızla yükselen yeni tesislere ve yeni yatırımlara yenileri eklenecek”

 2020 yılında başlayacakları yatırımları da bir taraftan planladıklarını ifade eden Başkan Şahin; “Özellikle önümüzdeki yılda akaryakıt istasyonunu hizmete açmayı planlıyoruz. Merkezde mevcut parkımızın park kısmını büyütürken, park etrafında da işyerlerini bitirmeyi hedefliyoruz. Osmaneli Belediye binasına 2020 yılı ekim ayında başlamayı planlıyoruz. Odöksan-Toki arasında görseli Osmaneli konaklarına benzeyen çok güzel bir küçük sanayi sitesi ilavesini gerçekleştireceğiz. Sanayileşmede hızla yükselen yeni tesislere ve yeni yatırımlara yenileri eklenecek. 2020 yılında, Eski küçük sanayi sitemizi de büyütmeye devam edeceğiz” dedi.

 “Turizmde aranılan yer olmayı başaracağız”

 Yöresel ürün üretme kapasitesini özellikle salça ve ayva lokumunda arttırırken yeni ürünleri de devreye sokmayı hedeflediklerini belirten Başkan Şahin; “Tarihi çarşının restorasyonunu 2020 yılında inşallah tamamlayarak turizmde aranılan yer olmayı başaracağız. Otel kapasitesinde sadece Osmaneli Belediyesi olarak 250 yatak kapasitesine ulaşacağız. Özel sektör yatırımları ile bu kapasite inşallah 500 yatak kapasitesi seviyesine gelecek” dedi.

“Çok klas bir bakımevini Osmaneli’ye kazandıracağız”

 Tenis turnuvaları alabilmek için tenis kortları yapım çalışmalarının devam edeceğini söyleyen Başkan Şahin; “2020 yılında iki adet doğal cim (105X68) standart futbol sahası için yatırıma başlayacağız. Beşevler Mahallemize halı saha ve park yatırımımız olacak. Lefke Cup U15 futbol turnuvamız ve diğer spor organizasyonlarımız devam edecek. Osmaneli spor turizminde ve eğitim turizminde aranılan yer olacak. Yaşlılar için bakımevi için yatırıma başlayacağız ve en az 50 yatak kapasiteli çok klas bir bakımevini Osmaneli’ye kazandıracağız. Engelli sosyal tesisinin açılışını ilk aylarda gerçekleştireceğiz. Bayanlar için yüzme havuzumuzun yatırımına başlayacağız. Gayrimenkul alımlarına ve aldığımız gayrimenkulleri değerlendirmeye devam edeceğiz” dedi.

“Osmaneli halkının beklentilerinin üzerinde hizmet vermeye devam edeceğiz”

 Osmaneli halkının verdiği yetkiyi kullanarak Osmaneli için, Osmaneli’nin öz kaynaklarını gelir getirici projelerle, borçlanmadan büyümeyi ve yükselişi hedeflediklerini vurgulayan Başkan Şahin; “Osmaneli Belediyesini finansal acıdan çok daha güçlü belediye yapmak için yeni kaynakları yaratacağız. Hedeflere varmak için sistematik ve programlı olarak çalışmak, bunu yaparken herkesin katılımını sağlamak, sürekli iyileştirmeleri ve yenileşmeyi sağlayarak çalışmaya devam edeceğiz. “Osmaneli halkının beklentilerinin üzerinde hizmet vermeye” birlik ve beraberlik içinde, tüm belediye meclis üyelerimiz, tüm siyasi partilerimiz, tüm sivil toplum örgütlerimiz, kamu ve özel sektör yöneticilerimizle ve tüm halkımızla devam edeceğiz” dedi.

Son olarak bahane üretmeden çalışmaya devam edeceklerini ifade eden Başkan Şahin; “Cumhurbaşkanımızın, Bakanlarımızın, Milletvekillerimizin desteği ile Osmaneli için var gücümüzle çalışacağız. Allah bize yeter” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam