Başkan Şahin: “ Akıllı Bir Belediye Başkanı, Altyapı İnşaatı Yapmaz”

Başkan Şahin: “ Akıllı Bir Belediye Başkanı, Altyapı İnşaatı Yapmaz”

Bilecik Arena programına katılan Belediye Başkanı Semih Şahin ihalesi yapılan meydan park projesi, yağmur suyu altyapı çalışmaları,özel okullar ve çarşı merkezi yayalaştırılmasına ilişkin  değerlendirmelerde bulundu.

Sorulan sorulara oldukça içten ve kendinden emin cevaplar veren Başkan Şahin merkez çay bahçesinin bulunduğu bölgeye yapılacak olan meydan projesi hakkında ihalenin yapıldığını aktarırken, Bilecik’in en önemli sorununun özel okul olduğunu, 2’nci sorunun ise altyapı sorunu olduğunu söyledi ve  altyapı çalışmalarının hummalı şekilde devam ettiğini de belirtti.

“BİZ GÜNLÜK YAŞAYAN BİR BELEDİYE DEĞİLİZ”

Başkan Şahin“Biz günlük yaşayan bir belediye değiliz. Ben 2024 Şubat ayında dahi ne yapacağımı biliyorum.Tamamını planlamış durumdayım.Koronavirüse rağmen aksama hala yok.Bir yıl içerisinde kendimizi derledik,topladık.’Nereden başlamalıyız?’ dedik ve ‘işe insanlara nefes aldıracak park ve onun birleşiminde kent içi trafik sorununu çözerek başlayalım’ dedik.

Parkın yapımından start verdik. Parkın 7 Mayıs’ta ihalesi yapıldı. Aslında ben bunu Mart’ın ortalarında yapacaktım ancak, KİK(Kamu İhale Kurulu)  süreleri uzun geldi. O yüzden 7 Mayıs’ta ihalesi yapıldı. İhaleye 4 firma katıldı, ihale bedeli 3 bin 950 civarında.

“AKILLI BİR BELEDİYE BAŞKANI, ALTYAPI İNŞAATI YAPMAZ”

Biliyorsunuz biz ciddi şekilde bir altyapıya girdik. Bana göre Bilecik’in en önemli 2’nci sorunudur.Bilecik’in en önemli 1’inci sorunu özel okuldur.Bilecik’e ulusal düzeyde bir özel okul lazım.Çünkü buranın tüm üst düzey çalışanları,mühendisleri ya buraya gelmiyor,yada Eskişehir’den buraya gidip geliyor. Yani Ankara, İstanbul gibi şehirlerden buraya gelenler o okulu marka olarak tanıyor olması gerekiyor.200 tane Bilecik için çok değerli üst düzey yönetici Eskişehir-Bursa’da oturuyor.Bu gerçekten şu anda çok önemli.2’nci sorun tabii ki altyapı.Her zaman diyorum, ‘ akıllı bir belediye başkanı,altyapı inşaatı yapmaz.Ama ben yapıyorum.Çünkü altyapı inşaatını kimse görmez.Bir şehri şehir yapan,altyapısıdır.Yağmur suyu ile başladım.Aşama aşama hepsini yapacağım.Parktan sonra yayalaştırma yapacağım.Halk Bankası ve Ziraat Bankası’nın önünden Teknosa’ya kadar   kısmı ve bizim şu andaki kapalı otopark gelirken kullandığımız 5 tane ara var.Onların 4’ü yayalaştırma projesi kapsamındadır.Trafiğe kapanacak ve sadece otopark girişleri için üstteki yol  kullanılacak.” İfadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam