• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BAŞKAN TEKİN VE BAŞKAN ŞAHİN AK PARTİ’YE GERİ DÖNDÜ

BAŞKAN TEKİN VE BAŞKAN ŞAHİN AK PARTİ’YE GERİ DÖNDÜ

Cuhmurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla AK Parti’ye çağırılan Zekiye Tekin ve Münür Şahin, düzenlenen rozet töreni ile Ak Parti’ye geri döndü.

Bilindiği üzere 31 Mart yerel seçimlerine Bağımsız olarak katılan ve halkın çoğunluğunun oyunu alarak belediye başkanı seçilen Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin ve Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin’in, Cuhmurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile AK Parti’ye geçişi teklif edilmişti.

AK Parti’den yapılan teklif üzerine geçiş üzerine Pazaryeri ve Osmaneli halkına danışan Zekiye Tekin ve Münür Şahin, halkın büyük çoğunluktan olumlu tepkiler almaları sonucu Ak Parti’ye geçmeyi kabul etmişlerdi.

Kararının alınmasının ardından geçiş süreci başlamış ve rozet töreni gerçekleştirilmesi bekleniyordu fakat ülke gündeminin yoğun olması nedeniyle rozet töreni birkaç haftadır erteleniyordu.

Bugün yapılan AK Parti grup toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, grup konuşmasının ardından partililere aralarında Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin ve Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin’inde bulunduğu 5 belediye başkanının AK Parti saflarına geçtiğini ilan etti.

AK Parti’ye geçiş yapan Belediye Başkanlarını teker teker kürsüye çağıran Cumhurbaşkanı Erdoğan rozetlerini bizzat kendisi takarak, parti’ye hoş geldiklerini, bu heyecanı beraber yaşayacaklarını ve bu yolda beraber yürüyeceklerini ifade ederek hayırlı olsun temennileribde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan düzenlenen rozet takma töreninin ardından Zekiye Tekin ve Münür Şahin ile rozet takma törenine katılan AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, AK Parti Bilecik İl Başkanı Fikret Karabıyık ve AK Parti Bilecik Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Karadayı ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Başkan Tekin ve Başkan Şahin’in yanı sıra Ak Parti’ye geçiş yapan diğer belediye başkanları ise şöyle: Afyon Bolvadin Belediye Başkanı Fatih Kayacan, Sakarya Pamukova Belediye Başkanı İbrahim Güven, Siirt Baykan Veyselkarani Belediye Başkanı Murat Akgün.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam