• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BAŞKAN ŞAHİN’DEN GÜNDEM DEĞİŞTİRECEK AÇIKLAMALAR

BAŞKAN ŞAHİN’DEN GÜNDEM DEĞİŞTİRECEK AÇIKLAMALAR

“YENİDEN ADAYIM”

“SURİYELİ ÇOCUKLARIN BİZİM PARKLARDA OYNAMASI ÇOK HOŞUMA GİDİYOR”

“TRAFİĞİN ÇÖZÜMÜNÜ BİLİYORUM AMA İKTİDAR DEĞİLİZ”

“OSMANLI TARİHİNİ BİR ÇOK KİŞİDEN İYİ BİLİRİM”

Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, yaşanmışlıklarını, duygularını, planlarını ve hedeflerini tüm açıklığıyla anlattı.

Değişim Gazetesine açıklamalarda bulunan Başkan Şahin, göçmenler konusunda Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ile aynı düşünmediğini, Suriyeli çocukların parklarda olmasından mutlu olduğunu, Osmanlı tarihini çok iyi bildiğini, kenti tam anlamıyla şehir haline getirmek için bir dönem daha başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

Gençlik yıllarında her zaman öncü ve aktif bir kişi olduğunu, otostop çekerek dünyada bir çok ülkeyi gezdiğini, parasız günlerinde bulaşık yıkayarak geçindiğini vurgulayan Başkan Şahin, Bilecik’in hayatının her döneminde var olduğunu dile getirdi.

ÜST YÖNETİM FENERBAHÇELİ

Tiyatro ve müzik ile ilgilendiğini aktaran Şahin, ”Üniversitede okurken tüm yazları Bilecik’te geçirirdim. Bilecik’i iyi tanımam seçimi almamda çok önemli bir etken oldu. Seçim kararımı almam şöyle oldu. 25 tane çocukluk arkadaşımla bir yemek yedik. Bunların içinde her partiden kişiler vardı. Bunlardan bağımsız çocukluk arkadaşlarımdı. O yemekte karar verdim, dedim ben adayım. Sadece CHP’lilerin isteğiyle gelmedim. Memurluğu bırakmaya karar verdi. Bilecik gençliğini en çok etkileyen gençlerden biriyim. 1989’da tiyatro yaptım. Ben tiyatro ile ilgilenen bir adamdım. Tüm oyuncularda Bilecikliydi. Anonim bir oyunu 2 yıl sergiledik, ful çaktı. Aktif ve öncü biriydim. Müzik donanımım da iyidir. Fanatik Fenerbahçeliyim. Bizim üst yönetim katını gez Fenerbahçeli olamayan yok.” diye konuştu.

YENİDEN ADAYIM 

Seçim tahminlerini her zaman tuttuğunu belirten Başkan Şahin, ”Pandemi yavaşlattı ama tek tük aksama ile kafamdaki 20 projenin 18’ini gerçekleştirmiş olacağım. Çoğu pandemiden yavaşladı. Alt yapı gibi şehri şehir yapan unsurları yapmaya çalışıyorum. Yeşil alanları genişletiyorum. Kanalizasyonun tamamı doğaya akıyor, onu da kurtaracağım. Tüm kentin alt yapısını yapacağım. Biraz kazı çukur olacak. Çukur belediyeciliği diyecekler ama desinler. Benim amacım buradaki gelecek nesillerin bir şehirde yaşaması. Burası şehir görünümlü bir köy şu anda. Alt yapıdan dolayı söylüyorum bunu. Önce ben burayı ben belediye yaptım. Sosyal destek hizmetlerinin olmadığı bir belediyeyi şehir diye tanımlayamazsın. Önce belediye yaptık, şimdi şehir yapıyoruz. İkini dönemde de kentin cilalamasını yapacağız. Ön seçime gireceğimde yüzde 65 alacağım dedim 66 aldım. Seçimi 51 ile alacağımı öngördüm 50,9 ile aldım. Ben hesap adamıyım.

Genelde bu tür hesaplamalarım hep tutuyor. Çünkü hep halka dayanıyorum, halk ile gözlemliyorum. Ben ciddi anlamda partizan değilim. Sayın genel başkanımızın dediği gibi rozeti gerçek çıkartanlardanım. Bu yüzden de Türkiye’nin en iyi giden ittifak ilişkisi bizim şehrimizde var. Hemen hemen kusursuz yöneten tek vilayetiz.” açıklamalarında bulundu.

3 YIL GEÇTİ 7 YILIM KALDI 

”Benim gözümde bir belediye başkanı siyasi lider değil o kentin yöneticisidir. ” diyen Başkan Şahin, şöyle devam etti:

”Şehri yönetmektir işi, CHP’lileri yönetmek değildir. Aynı şekilde bir valinin de devlet adına çalışması gerekir. 200 civarı eve günlük süt gidiyor. Bunlar gerçekten ihtiyacı olan insanlar. Burada parti ayrımı yok buna kesinlikle eminim ve takip ediyorum. Keşke süt dağıtmak zorunda olmasak. Sosyal destek ve kreş hizmetinde çok başarılıyız. Çevre illerden gelip nasıl yaptığımızı soruyorlar. Çocuklar burada üretime katılıyor.

Naylondan anıt olmaz. Bir anıt yapacaksam malzemecilerle tarihçilerle konuşurum. Bu işte en iyi heyketraş kim onu bulurum. Bunun sanat eseri olması lazım. Şeyh Edebali Anıtı, büyük bir araştırma gözlemenin sonucudur. Bana göre bir şehirdeki eserler böyle yapılır. Benim dönemim bittiği zaman kimse Bilecik’i Urfa Birecik diye tanımayacak. Herkes Bilecik’i bilecek. Asıl hedefim bu. Bizim elimizdeki var olan döküman çok iyi bir döküman. Biz uygarlık tarihinin en büyük imparatorluklarından birinin doğum yerisiniz. Başka bir markaya gerek yok. Çok değerli bir geçmişimiz var ama bu işler naylondan olmaz. Bütün naylonları da kaldıracağım. Osman Gazi’nin evinin çok önemli olduğunu düşünüyorum. 10 yılda tüm istediklerimi yaparım. 3 yıl geçti derseniz 7 yılım daha var. Yeniden adayım. 2 dönem yapacağım sonra bir genç arkadaşa devredeceğim. 64 yaşına girdin ne gerek var. Normali bu. Ben Osmanlı tarihini iyi bilirim. Çoğundan da iyi bilirim. ”

TRAFİK SORUNUNUN ÇÖZÜMÜNÜ BİLİYORUM 

Trafik sorunu ile kadın ve çocuklara değinen Başkan Şahin, ”Trafik sorunu çözümünü biliyorum. İki tarafı var biri devlet karayolları, diğeri de belediye kısmı. Üstten geçiş yapmak gibi ana taslak bir proje var. Söz veremiyorum iktidar değiliz. Batçık işi çözmez. Raylı sistem kentin doğal eğilimine uymaz.

Kadınları çok önemsiyorum, pozitif ayrımcılık yapıyorum. Melek hanımın başkan yardımcısı atanmasından hemen sonra Berna hanım merkez ilçe başkanı oldu. İlgisi yokmuş gibi gözüküyor ama bunlar domino taşı gibi. Kadın çocuk yetiştirendir. Erkeğin bir faydası varsa erkeğin iki faydası vardır. Bu anlamda görüşüm devam edecek.

GÖÇMENLERİN SUÇU YOK 

Çocuklara her şeyi yapıyorum. Bu akıllı bir siyasetiçinin takdiği değil. Lise1 deyse bile benim seçimimde oy kullanmayabilir. Çocuklar saf temiz. Suriyeli çocuklarda benim için aynı. Tanju bey ile aynı düşünmüyorum. Suriyeli çocuklarında su içmesi oynaması gerekiyor. Yani bana göçmenler konusunda buraya göç edenlerin de çok suçu yok. Uluslar arası politikalar şunlar bunlar. Buradakilere kötü davranarak bu işi çözemezsin. İnsan odaklı bakmak lazım. Özellikle bizim parkta Suriyeli çocuklar oynuyor benim çok hoşuma gidiyor. 2-5 yaşında çocuk bu. Evet onlara pozitif ayrımcılık yapıyorum.” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam