• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BAŞKAN ŞAHİN’DEN MHP KANADINA SERT YANIT

BAŞKAN ŞAHİN’DEN MHP KANADINA SERT YANIT

Osmaneli CP fabrikasında yaşanan işçi- işveren gerginliği Osmaneli MHP teşkilatı ve Osmaneli Belediye Başkanlığı’nın da arasını açtı.

“CEVAP VERİLMEYE DEĞMEZ, TALİHSİZ BİR AÇIKLAMA”

MHP Osmaneli teşkilatı, CP fabrikasında yaşanan olaylar üzerinden Ak Partiye ve Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin’e ağır bir şekilde yüklenmişti. MHP kanadından gelen eleştirilere sosyal medya hesabı üzerinden yanıt veren Başkan Şahin ise “Bugün gazetelerde yer alan MHP Osmaneli İl genel meclisi,meclis üyeleri ve ilçe başkanının şova yönelik açıklamaları bizler için cevap vermeye değmeyecek talihsiz açıklamadır” dedi.

“HAK ETMEDİM”

Başkan Şahin Osmaneli MHP teşkilatına yönelik olarak “Her zaman birlikte çalıştığımız ve Osmaneli milliyetçiliğini oluşturduğumuz,ortak kararlar almaktan mutluluk duyduğumuz değerli MHP belediye meclis üyelerimizin bu bildiriye,kardeşliğimizi yaralayacak ve hak etmediğim bir üslup ile katılmalarını üzüntüyle karşıladım.Eleştiriye açığız,ama iftiralar yaralayıcı oluyor.İnşallah bundan sonra yine birlik ve beraberlik içinde Osmaneli ye hizmet çalışmalarımız devam eder” ifadelerinde bulundu.

“UZLAŞI İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

CP Standart Gıda AŞ’de işten ayrılana da,çalışana da,işyerine de saygı duyduğunu ve uzlaşı için çalıştıklarını belirten Başkan Şahin’in şunları kaydetti:

“31.12.2015 itibari ile şirkette çalışanlar için en düşük ücret aylık net 1.500 TL – 2.500 TL arası belirlenmiştir.Çalışanların ücret talebiyle işverenin verdiği ücret arasında cok az fark kalmış,bununda uzlaşı ile çözümü için gayret etmekteyiz.
Buna rağmen Yeni ücreti kabul edenler yeni sözleşmeleri imzalamış,kabul etmeyenlerde kıdem,ihbar ve yasal haklarını alarak işten ayrılmışlar veya çıkartılmışlardır.
İşyerinde yaklaşık iki aya yakın süren bu uyuşmazlık,işi yavaşlatmalar nedeniyle üretim düşmüş , satışlar ve pazar payı kaybedilmeye başlamıştır.
İşten ayrılanlar işçilerden en az 150 kişisi kıdem ve ihbar tazminatlarını almak amacıyla yeni sözleşmeleri imzalamamışlar ve bir yerde tazminat için işten ayrılmayı zorlamışlardır.
Diğer ayrılanların çoğunluğu işyerinde işi yavaşlatma ve huzursuzluğu sürdürme eğiliminde olanlardır.

“ÖNCELİK OSMANELİLİLERDE”
Ayrılanların yerine öncelik Osmaneli’ler alınmaktadır.Şirkette çalışmak isteyenler için her gün belediyemizce anons yapılmadır.Osmaneli de kim CP de iş istiyorsa hemen işe alınmasını sağlarız.
Osmaneli den temin edilemeyen işçiler civar belediyelerden sağlanmaya çalışılmaktadır.Ve her belediye başkanı bizleri bizzat arayarak görüş almışlardır.
Şirketle görüşmelerimizde dışarıdan sağlanan işçilerin işler oturduktan ve kadro yapısı belli olduktan sonra Osmaneli de ikamet etme zorunluluğu konulacaktır.
Şirket Osmaneli de yatırımlarına sektördeki kırız atlatılınca devam edecektir.
İşte ayrılan işçilerle her zaman görüşüyoruz. İşsizlik sigortası süresi bitmemende iş arayanlara yardımcı olacağız.
Şirkete devam eden çalışanlarla,işten ayrılan işçilerle,işverenle her zaman tarafsız olarak görüşüyoruz.
Çalışanlara her zaman sahip çıktık ve çıkıyoruz.Bu işte her şey tarafların özgür iradesiyle oluşmaktadır.Belediyemiz sadece çalışanları ve şirketi uzlaştırarak sorunu çözme çabasıyla her gün taraflarla görüşmektedir.
Osmaneli de işsizlik sorunu yoktur.İş arayan bize gelsin görüşüne bakmadan yardımcı oluruz ve oluyoruz da.Osmaneli göç alan ilcedir.
Türkiye de,Bilecik te,Osmaneli de Ak Parti iktidarının neler gerçekleştirdiği ortadadır.Her zaman dediğimiz gibi onlar konuşur biz yaparız.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam