BAŞKAN ŞAHİN’İN 23 NİSAN BAYRAMI MESAJI

BAŞKAN ŞAHİN’İN 23 NİSAN BAYRAMI MESAJI

Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, ‘’Bizlere 23 Nisan’ı bayram olarak armağan eden  Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve bütün şehitlerimizi minnetle anıyorum’’ dedi.

Mesajında, 100 yıl önce Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından yeni bir tarih yazıldığını kaydeden Başkan Şahin, ‘’ ’Bizleri çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştıracak olan çocuklarımızın 23 Nisan Çocuk Bayramını en içten duygularımla kutluyorum.  23 Nisan 1920’de Türkiye Cumhuriyeti bir kez daha varlığını bütün dünyaya haykırırken aynı zamanda uluslararası olarak Dünya’da çocuklarımıza armağan edilen ilk ve tek bayramdır. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 100. yıl dönümünde, hep birlikte Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kıvanç ve mutlulukla çocuklarımıza bizler giderek kutlayacağız. Aziz milletimiz, en zor şartlar altında dahi azim ve inancını muhafaza ederek kazandığı bağımsızlık zaferinin ardından, kendi kaderini belirlemek üzere Büyük Millet Meclisi’ni kurmuş ve böylece Büyük Atatürk’ün ’Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ sözünde özünü bulan egemenlik haklarına kavuşmuştur. Büyük Önder Mustafa Kemal’in aynı zamanda çocuklara bayram olarak armağan ettiği bu güzel günü, aynı heyecan ve istekle kutluyoruz. Bilecik Belediyesi olarak çocuklarımız bizim için her zaman en önemli varlıklarımız olmuştur. Onların her alanda en güzel şekilde yetişmesi için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Başkan Şahin mesajında ayrıca ‘’Haydi Çocuklar! Salgın, Ulusal Egemenliğimizin 100. Yılında Çocuk Bayramımızı kutlamaya engel değil. Bu bayram bir değişiklik yapıp biz sizin sokağınıza geliyoruz. 23 Nisan’da balkonlarınızı, pencerelerinizi resimlerinizle, balonlarla ve bayraklarla süsleyin. Sağlığınız için evde kalın’’ çağrısı yaptı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam