• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BAŞKAN ŞAHİN’İN İLK İCRAATI

BAŞKAN ŞAHİN’İN İLK İCRAATI

icraatı

Başkan şahin’in ilk icraatı belediyenin tabelasını değiştirmek oldu. Bilecik Belediyesi’nin girişinde bulunan “Bilecik Belediye Sarayı” tabelası “T.C. Bilecik Belediyesi” olarak değiştirildi. Seçimlerden önce, “Seçildiğim takdirde ‘Belediye Sarayı’ yazan tabelayı değiştireceğim” diyen Başkan Semih Şahin Bilecik Belediyesi’nin girişinde bulunan tabelayı T. C. Bilecik Belediyesi olarak değiştirdi.

Bilindiği üzere Bilecik Belediyesi’nin şu anda kullanmış olduğu bina 1905 tarihinde 2. Abdülhamit Döneminde Rüştüye İdadisi yani Lise olarak inşa edilmişti. Bu zamana kadar pek çok kişinin eğitim gördüğü okul 2005 yılında Bilecik Belediyesi merkez binası olarak kullanılmaya başlanmıştı.

Değiştirilen yeni tabelanın önünde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin; “Bilecik Belediyesi, halkın belediyesidir. Saray haline getirilerek halktan kopuk bir belediye; halkına gerçek hizmet veremez, kendisine hizmet verir. Biz belediyeyi halka açıyoruz ve halkın belediyesi yapacağız. Bu bir simge olsa da bütün hizmetlerimizde bunu herkes görecek. Bilecik halkı kendi belediyesi olarak benimseyecek. Bilecik’i halkımızla birlikte daha güzel bir hale getireceğiz. Bunun bir simgesi olarak da belediyemizdeki saray ismini kaldırıp Türkiye Cumhuriyeti’nin belediyesi olarak değiştiriyoruz. Bu belediye, sadece ismiyle değil her şeyiyle Türkiye Cumhuriyeti’nin, Bilecik’in belediyesi olacaktır.” ifadelerine yeri kullandı. Daha önceki dönemlerde turkuaz olan Bilecik  Belediyesi önündeki halı yeni dönemde kırmızısıyla değiştirilmesi gözlerden kaçmadı.

 

Öte yandan Başkan Semih Şahin, önümüzdeki süreçte bir kaç değişiklik daha yapılarak binayı tarihine daha uygun hale getireceklerini belirtti. Ayrıca basın açıklaması sırasında orada bulunan Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Gürses ve Melek Mızrak Subaşı da şu an belediye binası olarak kullanılan yer de eğitim aldıklarını ve şimdi aynı binada yönetici olarak görev yaptıklarını dile

getirdiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam