BAŞKAN SELİM YAĞCI, “MEDENİYETLER SEVİYESİNİN ÜSTÜNE ÇOCUKLARIMIZ YÜKSELTECEK”

BAŞKAN SELİM YAĞCI, “MEDENİYETLER SEVİYESİNİN ÜSTÜNE ÇOCUKLARIMIZ YÜKSELTECEK”

 

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı mesajında şunları dile getirdi:

“Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 93. Yıl dönümünde, hep birlikte Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı'nı kıvanç ve mutlulukla idrak ediyoruz.

                Aziz milletimiz, en zor şartlar altında dahi azim ve inancını muhafaza ederek kazandığı bağımsızlık zaferinin ardından, kendi kaderini belirlemek üzere Büyük Millet Meclisi'ni kurmuş ve böylece Büyük Atatürk'ün "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" sözünde özünü bulan egemenlik haklarına kavuşmuştur. Medeniyet yarışından hiç kopmadan bugünlere büyük atılımlarla ilerleyerek gelen Bilecik'imiz; genç ve dinamik nüfusu, eşsiz coğrafi konumu, zengin doğal kaynakları, engin kültür ve tarih birikimi ile büyük bir potansiyele sahip olmuştur. Bu potansiyelin şuuru içinde, bilimin ışığında yetişecek olan yeni nesil şehrimizi geleceğe taşıyacak, çağdaş medeniyetler seviyesinin üstüne yükseltecek olan değerli çocuklarımızdır. Bizler onlar için bugün ne yaptıysak ve bundan sonra da onlara ne yapabilirsek bilinmelidir ki, yarınlar onlar için daha verimli ve daha güzel olacaktır.

                Dileğimiz tüm dünya çocuklarının sevgi, barış ve huzur içinde kardeşlik duygularıyla, her günü bayram coşkusuyla yaşamalarıdır. Bu temennimizi hayata geçirmek bizlerin sorumluluğudur. Bugünün çocukları da bu sorumluluğu kendilerinden sonra gelecek nesillere karşı hissedeceklerdir. Sevgi dolu yürekleri ve gülen yüzleriyle bugüne anlam katan yarınımızın büyükleri çocuklarımızın bayramını en içten duygularımla kutluyor, hep birlikte daha iyiye ve güzel günlere ulaşmayı Cenab-ı Allah’tan diliyorum.” 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam