BAŞKAN SELİM YAĞCI’DAN BİLECİK’İN TANITIMINA BÜYÜK KATKI

BAŞKAN SELİM YAĞCI’DAN BİLECİK’İN TANITIMINA BÜYÜK KATKI

Belediye Başkanı Selim Yağcı, Türkiye’nin en çok izlenen kanallarından olan Kanal A’da, “Başkanlar Konuşuyor” adlı programda Sunucu Fatih Şahin’in konuğu oldu. Başkan Selim Yağcı, Büyükşehirler Yasasının, Büyükşehir olmayan illere olan etkisi ve Bilecik’te gerçekleştirilen ve gerçekleştirmeyi planladığı projeler konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

''HER ŞEY BİLECİK VE TÜRKİYE İÇİN DİYE YOLA ÇIKTIK''

Başkan Selim Yağcı, sadece yol, suvekanalizasyon gibi hizmetler değil  vatandaşın doğumdan ölümünekadarolan bütün alanlardayanında olduğunu belirtti. Kültürel ve Sosyal Belediyecilik açısında önemli adımlar attıklarını dile getiren Başkan Selim Yağcı, 'her şey Bilecik ve Türkiye için' diye yola çıktıklarını belirterek, şunları kaydetti:

''Halkımızın her noktada yanında olmak için gerek çocuklarımıza gerek ise gençlerimize yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Bilecik’te dünyaya gelen bebeklere ilk hediyeyi Bilecik Belediyesi veriyor.Hediye ettiğimiz ''Bebek Bakım Seti'' ile vatandaşlarımızın yanında olduğumuzun mesajını veriyoruz. Ayrıca engelli kardeşlerimiz için çeşitli projeleri hayata geçirdik. Mesela ''Engelli Aracımızı''hizmete sunduk. Engelliler için sunduğumuz bu araç,engelli kardeşimizi evinden alıyor ve istediği yere götürüyor. Kapıdan alıp yine kapısına kadar götürüyoruz. Belediyeciliği sadece yapısal projelerle değil halkın her zaman yanında olmayı anlayış edinen bir düşünce ile yerine getiriyoruz. Öte yandan ''Kadın Konuk Evi''hizmetini halkımızla buluşturduk. Öğrencilerimiz için spor merkezleri ve yaşam alanları, gençlik adası ve su eğlence dünyasını hizmete açtık. Okullarımızda çocuklarımız için bahçeler yaptık. Bilecik Belediyesi olarak yine okullarımıza akıllı tahtalar verdik ve eskiyen öğretmen odalarını değiştirdik.''

''ADETA YENİ BİR BİLECİK MEYDANA GETİRDİK''

''2004 yılında göreve geldiğimiz günden bugüne göreçok ilerdeyiz'' ifadelerini kullanan Başkan Selim Yağcı, ''Son seçim öncesinde halkımıza söz vermiş olduğumuz projelerin daha fazlasını gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Göreve geldiğimizde halkımızı tiyatro ve sinema izlemek için bir mekan olmadığı için çok kapsamlı bir Kültür ve Kongre Merkezi'ni düşündük ve kısa bir süre sonra açılışını yapacağız. Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi halkımızın sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılayacak bir mekandır. Ayrıca Hürriyet Mahallesi'nde Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun ismini verdiğimiz Spor ve Yaşam Alanı’nı hizmete sunduk. Tabi projelerimiz bitmiyor. Bilecik’te eski dönemler de atıl bir yer olan Hamsu Vadisinibelediye olarak el attık ve  vadiyi halkımızın hizmetine sunduk. Yürüyüş yolları ve dinlenme alanları oluşturduk. Ayrıca Hamsu Vadisi Projesi kapsamında Buz Pisti ve Osmanlı El Sanatlarını hizmete sunduk. Şimdi de bütün bunları Bilecikli hemşerilerimizin hizmetine bir bir sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz'' şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam