BAŞKAN SELİM YAĞCI’NIN AK PARTİ’NİN KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ MESAJI

BAŞKAN SELİM YAĞCI’NIN AK PARTİ’NİN KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ MESAJI

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” düsturu ile yola çıkan Ak Parti, 12 yıl içerisinde girdiği tüm seçimlerde istikrarla oylarını artırarak çıkan ilk ve tek partidir diye kaydetti.

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, “Ülkemizin siyasi, ekonomik ve sosyal yönden kriz üstüne kriz yaşadığı, ümitlerin karardığı bir dönemde, 14 Ağustos 2001 tarihinde milletimizin istediği ve özlediği gibi bir siyaset yapmak gayesiyle yeni bir anlayışla Başbakanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Adalet ve Kalkınma Partisi kurulmuştur. Medeniyetler beşiği Anadolu’nun, insanının temizliğini, asaletini, gücünü ülke yönetimine daha kuvvetli bir şekilde yansıtmak maksadıyla kurulan kısa adıyla Ak Parti Türk siyasetine yeni bir dinamizm kazandırmıştır.

Şeyh Edebali’nin ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ fikrinden yola çıkarak, yaşayışı, etnik yapısı, inancı, rengi, dili, siyasi görüşü ne olursa olsun sadece insan merkezli bir siyaset yapmak üzere ak yürüyüşe çıkılmıştır. Bu misyonla hareket edilmektedir. Mazlumların yanında, yetimi koruyan, komşusu açken tok yatamayan, yardımlaşmayı ve paylaşmayı en büyük erdem sayan kadim bir geleneğe sahip ve aile yapısı güçlü, genç, dinamik bir toplumsal dokusu olan Türkiye’yi ayağa kaldırmak ve aziz milletimizin bahtını açmak için başlatılan bir hizmet yolculuğudur. Dolayısıyla AK Parti’yi ‘Türkiye biziz, biz Türkiye’yiz’ diyen aziz milletimiz kurmuştur. Bu bakımdan AK Parti tam anlamıyla bir Türkiye partisidir ve bir dünya partisidir. Bu vizyonla ilerlemektedir. AK Parti ‘Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ diyerek, başından beri toplumsal taleplerle doğru ve düzgün bir ilişki kurmuş, bu bakımdan daha kurulmadan ve kurulduğu günden beri yapılan tüm kamuoyu yoklamalarında birinci parti olmuştur. Girdiği tüm seçimlerde istikrarla oylarını artırarak çıkan ilk ve tek partidir. Başından beri yapılması mümkün olmayan şeyler için halka boş vaatlerde bulunmamak, AK Parti’nin ayırt edici özelliklerinden biridir. Milletimiz, AK Parti ile sözünün arkasında duran, gerçekten bir hizmetkâr gibi milleti için gece gündüz demeden çalışan, gerektiğinde özeleştiri yapabilen, beklenenin çok üstünde hizmetleri gerçekleştiren, ülke içinde ve dışında haklarını ve itibarını kuvvetlendiren, samimi bir lider ve siyasi kadrolarla karşılaşmıştır. Mensubu olmaktan büyük bir gurur duyduğum AK Parti’nin kuruluşun 12’inci yıl dönümü kutluyor, birlik ve beraberlik içerisinde milletimize hizmet yolunda nice yıllara diliyorum” diye tamamladı. (Bilecik Belediyesi)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam