BAŞKAN SELİM YAĞCI’NIN KÜLTÜR VE KONGRE MERKEZİ İNCELEMESİ

BAŞKAN SELİM YAĞCI’NIN KÜLTÜR VE KONGRE MERKEZİ İNCELEMESİ

Bilecik'e kazandırdıkları,  Kültür ve Kongre Merkezi’nin kentin, gelecek yıllarına damga vuran bir eser olacağını belirten Başkan Selim Yağcı, çalışmaları tüm detaylarıyla incelediklerini bildirdi.

Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi ile Bilecik'in özel gün ve geceler için yeni bir mekâna kavuşacağını dile getiren Başkan Selim Yağcı, merkezin, şehrin sahip olduğu tarihi mirası, ulusal ve uluslararası düzeyde gerçekleştirilecek kültürel organizasyonlara ev sahipliği yaparak,  önemli bir işlev göreceğini kaydetti.

ŞEYH EDEBALİ KÜLTÜR VE KONGRE MERKEZİ HAKKINDA BİLGİLER

Kültür Merkezi hakkında bilgi veren Başkan Selim Yağcı, şunları söyledi:

''Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’miz, 6 bin 220 metrekare arazi üzerinde kuruludur ve 2 bin 265 metrekare alana yerleştirilmiştir. Binanın toplam inşaat alanı 9 bin 865 metrekare olup, dilatasyonlar ile ayrılmış iki blok olarak tasarlanmıştır. Toplamda 2 bin 200 metrekarelik, aynı zamanda sığınak olarak kullanılabilecek iki katlı kapalı otoparkı (80 araçlık), 200 metrekarelik 160 koltuk kapasiteli bir adet sinema salonu, bir adet 500 metrekare alanlı Çok Amaçlı Salon (Nikah, Sergi vb. aktiviteler için) ve bu alana hizmet verecek hazırlık ve servis alanları, 8 adet çeşitli büyüklüklerde sanatçı kulis odaları, bir adet 650 adet koltuk kapasiteli Konferans Salonu, 10 adet çeşitli büyüklüklerde yönetim (büro) odaları, konferans salonuna ait iki adet 285 metrekarelik fuaye / kafeterya alanları, 4 adet çeşitli büyüklüklerde atöyle odaları ve bin 360 metrekare alanlı çok amaçlı açık terası ile birlikte, ilimize çok uzun yıllar hizmet edecek büyük bir tesistir. Dış cephede ise limra taşı ve cam cephe kullanılmıştır. Kubbe açıklığı 30 metre olarak geçilen binada geniş iç mekanı ile ayrı bir güzellik oluşturuyor. Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi hem teknik hem de teknolojik alt yapısı ile de dikkat çekiyor. Uluslararası konferanslarda tercüman aracılığı ile kulaklık sistemi kullanılarak çevirme yapılabilecektir.  Modern tarzı ile ön plana çıkan bina, şehrimizin tarihi ile uygun bir mimari yapıyı bir araya getirerek vatandaşların yoğun beğenisini topluyor.'' ifadelerini kullandı. (Bilecik Belediyesi)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam