BAŞKAN SEMİH ŞAHİN: ‘’PELİTÖZÜ GÖLPARK’I VATANDAŞLARIMIZ İÇİN HAZIRLIYORUZ’’

 BAŞKAN SEMİH ŞAHİN: ‘’PELİTÖZÜ GÖLPARK’I VATANDAŞLARIMIZ İÇİN HAZIRLIYORUZ’’

Belediye Başkanı Semih Şahin, salgın dolayısıyla iki ayı aşkın süredir kapalı olan Pelitözü Gölpark’ın, gerçekleştirilen hazırlık çalışmaları ile hareketleneceğini kaydetti.

Bilecik Belediyesi’nin Pelitözü Gölpark’ta birçok başlıkta çalışma gerçekleştirdiğini hatırlatan Başkan Şahin, şunları söyledi:

‘’ Kısıtlanan halka açık alan olan park ve bahçeler, rekreasyon ve piknik alanları, mesire ve ören yerleri, mangal yapmak hariç olmak üzere belirlenen kurallar ve mesafe şartlarına uyularak vatandaşların hizmetine açılacak. Uzun bir süredir peyzaj ve yeni düzenleme çalışmaları devam eden Gölpark’ta birçok alanda çalışmalarımızı tamamladık.  Giriş ve çıkışlar için gerekli düzenleme ve çalışmaların da yapıldığı Pelitözü Gölpark’ta vatandaşlarımız sosyal mesafe ve diğer kurallara uyarak, vakit geçirebilecek. Normalleşme sürecinin başladığı bu süre zarfında ekiplerimiz Pelitözü Gölpark’ta kontrollü sosyal hayat dönem kurallarına uygun olarak piknik masalarını yeniden yerleştiriyor. Vatandaşlarımızdan belirtilen kurallara uyarak, bu süreci de en iyi şekilde tamamlamayı arzu ediyoruz.’’ İfadelerini kullandı.

2500 FİDAN VE BİNLERCE SÜS BİTKİSİ TOPRAKLA BULUŞTU

Çalışmalar kapsamında ayrıca Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından başta Gölpark olmak üzere şehrin birçok noktasına 2 bin 500 adet fidan ve binlerce süs bitkisi toprakla buluşturuldu.

Bilecik Belediyesi Sera alanında üretilen süs bitkileri, Gölpark yanı sıra orta refüjler ve diğer park ve bahçelerde toprakla buluşturularak, vatandaşlarımızın güzel ve yeşil bir yaz mevsimi geçirmeleri sağlandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam