Başkan Suer: “Göreve Gelmeden Önce Gölpazarı’nda Acayip Toz Sarmalı Vardı”

Başkan Suer: “Göreve Gelmeden Önce Gölpazarı’nda Acayip Toz Sarmalı Vardı”

Bilecik Arena Programına katılan Gölpazarı Belediye Başkanı Hayri Suer, göreve gelmeden evvel ilçenin bir toz sarmalı içinde bulunduğunu söyledi.

Başkan Suer basın mensuplarının kendisine yönelttiği sorulara cevaplar verirken,“göreve gelmeden önce Gölpazarı’nın en önemli önceliği size göre neydi?”sorusuna şu şekilde cevap verdi:

“Ben başkan olmadan önce Gölpazarı’nda çok acayip bir toz sarmalı vardı. Kışın çamur, yazın da toz vardı. İlçe’de uzun süren altyapı çalışmaları oldu. Daha sonra da kaldırım çalışmaları falan, ilçe halkını yormuş. Ben hep şunu dedim, bir kere bu ilçeyi tozdan, çamurdan. Pastan kurtarmak lazım. O yüzden ilk yaptığımız iş yol, kilitli parke çalışması ve sıcak asfalt oldu. Gerçekten bizim ölçekli bir Belediye’de hatırı sayılır rakamlara ulaştık. Örneğin yol yapıyorsunuz ama burada bir kamulaştırma maliyetiniz var. Aldığınız yerlerin bir çoğu tarla. Böyle bir maliyetle bütçeye ayrı bir yük geliyor. Buna rağmen yapmak zorundasınız çünkü yol medeniyettir. Yol yaptıktan sonra o şehrin kalkındığını ve geliştiğini görüyorsunuz. Cumhurbaşkanımızdan bunun örneklerini görüyorsunuz. Bunu söylemekten hoşlanmıyorum ama maalesef 30 yıl, 40 yıl geride kalmış bir ilçe görünümü vardı. O çehrenin değişmesi lazım, insanların gözlerinin içi gülmesi lazım. Bakın Gölpazarına biz kapalı yüzme havuzu düşünüyoruz. Stadımız bitti, gençlik merkezimiz olacak, kapalı spor salonumuz olacak. Bunların hepsinin rakamları bile belli. Şu an spor toto ile sözleşmeler yapılacak. Sayın bakanımız bizzat İl müdürümüz Yasin beyi arayarak başkan beye müjdeyi ver havuzunu yapacağız dedi. Hep söylüyorum Gölpazarındaki bir çocuğun İstanbul’daki, Üsküdar’daki bir çocuktan ne farkı var? Niye yüzme bilmeden büyüsün?”

Yapımı devam etmekte olan çok amaçlı alışveriş merkezine ilişkin de açıklamalarda bulunan Başkan Suer, “Projesi hazır, ciddi anlamda büyük bir proje burası. Keşfi bitti, bu hafta içinde ihaleye çıkacak. Önümüzdeki günlerde EKAP’a girme sürecini başlatıp ihale aşamasına geçeceğiz. 13-14 Milyon civarında bir rakam. Haftanın bir günü değil, haftanın yedi kullanacağımız bir proje bu. Altta kapalı otoparkı var, dükkanlar var. Tam AVM değil, yarı açık yeri olan bir özelliği de var.Tam bir ticaret merkezi olacak. Şu anda dahi dükkanlara ciddi anlamda bir ilgi alaka var. Herkes ne zaman satışa çıkarılacağı soruyor. Mevcut eski pazarı söktük, hafriyatını konuşuyoruz artık. Ben buradan Gölpazarına müjdeyi vereyim, Pazar yerinin yakın zamanda temelini atarız. Mimar arkadaşımızın söylediğine göre de 1.5 yılda da bitecek inşallah.” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam