BAŞKAN TEKİN’E AK PARTİYE GEÇME KONUSUNDA HALKTAN YÜZDE 68 DESTEK

BAŞKAN TEKİN’E AK PARTİYE GEÇME KONUSUNDA HALKTAN YÜZDE 68 DESTEK

31 Mart mahallî idareler seçimlerine bağımsız olarak katılan ve yüzde 42 oy alarak Pazaryeri Belediye Başkanı olan Zekiye Tekin, Ak Parti tarafından teklif edilmesi üzerine Ak Parti’ye geçip geçmeme konusunda “Pazaryeri halkına sormadan teklifi kabul edemem” dedi ve Pazaryeri’nde konu ile alakalı bir anket düzenledi.

31 Mart seçimlerinden önce yapılan anketlerde, halkın yüzde 75 desteğini almasına rağmen Ak Parti’den Belediye Başkan aday adayı olarak gösterilmeyen Zekiye Tekin, bunun üzerine bağımsız olarak girdiği seçimlerde, ilçenin tüm kadınların desteğini arkasına alıp, rakiplerini geride bırakarak %42 oyla Bağımsız Belediye Başkanı seçilmiş ve ülke gündemine oturmuştu.

Göreve geldiği günden bu yana durmaksızın çalışan ve ilçenin beğenisini toplayan Başkan Tekin, iki ay önce Ak Parti Genel Merkezi tarafından Ankara’ya davet edilerek, Ak Partiye geçmesi teklif edilmişti. Bunun üzerine Başkan Tekin, halkın kendisini bağımsız olarak belediye başkanı yaptıklarını dolayısıyla onlara sormadan böyle bir karar veremeyeceğini belirterek zaman istemişti.

Yüzde 68 Ak Partiye Geçmesi Yönünde Olumlu Oy

Ak Parti’den yapılan teklif üzerine ev ev, kahve kahve gezip eski siyasilerle, sivil toplum önderleriyle, gençlerle bir araya gelerek durumu anlatan Tekin, büyük çoğunluktan olumlu tepkiler aldı.

Anketörler vasıtasıyla 1200 haneye gidilerek anket yaptıran Tekin, Anket sonuçlarına göre halkın %68’i geçmesi yönünde olumlu onay verirken, %32’i bağımsız kalması yönünde fikir beyan etti. Ak Partiye geçip geçmeme konusunda anketten çıkan sonuçları ve seçim boyunca kendisine en büyük desteği veren İlçe kadınlarının görüşlerini değerlendirecek olan Başkan Tekin’in yakın zamanda kararını açıklaması bekleniyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam