• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BAŞKAN VE MECLİS ÜYELERİ ATAMIZI ANDILAR

BAŞKAN VE MECLİS ÜYELERİ ATAMIZI ANDILAR

Yıldırım: “77. yılında saygıyla, rahmetle anıyoruz”

İlk olarak İl Genel Meclisi Başkanı Serkan Yıldırım yaptığı konuşmasında “Bugün 10 Kasım. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 77. yılında saygıyla, rahmetle anıyoruz.” ifadelerini kullandı.  

Uyanık: “Türkiye Cumhuriyetinin ilelebet devam etmesini diliyorum”

Milliyetçi Hareket Partisi Grup Sözcüsü Zeki Uyanık ise Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 77. ölüm yıl dönemini kutladıklarını belirterek “Kendisine Allah’tan rahmet mekanı cennet olsun diyoruz. Türkiye Cumhuriyetinin ilelebet devam etmesini diliyorum.”dedi.  

Yılmaz: “Böyle büyük liderler her zaman bulunmuyor, gelmiyor”

Cumhuriyet Halk Parti Gölpazarı Meclis Üyesi Turgay Yılmaz da “Çeşitli ülkeler de geri kalmışlığın ve özgürlüğün timsali olarak Atatürk’ü örnek aldıklarını görüyoruz, onunla gurur duyuyoruz, saygı ve minnetle anıyoruz” diyerek şunları vurguladı:

“Bugün 10 Kasım. Atamızın aramızdan ayrılışının 77. yıldönümünü kutladık, törenlerde. Atamızı rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Hele bugünlerde onu daha çok hissettiğimiz bir ortam. Ülkemizin etrafı ateş çemberi. Böyle büyük liderler her zaman bulunmuyor, gelmiyor. O bakımdan Atatürk’ün yeri dünyada da bir başka. Çeşitli ülkeler de geri kalmışlığın ve özgürlüğün timsali olarak Atatürk’ü örnek aldıklarını görüyoruz, onunla gurur duyuyoruz, saygı ve minnetle anıyoruz.”

Çelik: “ileri görüşlülüğünün, bugünleri görmelerinin sonucu buralardayız”

Son olarak Ak Parti Grup Sözcüsü Hasan Hüseyin Çelik ise “Nerdeyse 100 yıldır idare edilen bir ülke olduğumuzu belirterek “bu Cumhuriyet sisteminin, seçimli sistemin ülkemize gelmesine, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurulmasında Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları, o dönemin askerleri, idarecileri hepsinden Allah rahmet eylesin” ifadeleri kullandı. Çelik devamında şunları söyledi:

“Nerdeyse 100 yıllık idare edilen bir ülkeyiz”

“ Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 77. yılı. Biraz ondan öncesine baktığımız zaman aynı zamanda Cumhuriyetimizin de 92. Yılındayız. Nerdeyse 100 yıllık idare edilen bir ülkeyiz ve bu Cumhuriyet sisteminin, seçimli sistemin ülkemize gelmesine, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurulmasında Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları, o dönemin askerleri, idarecileri hepsinden Allah rahmet eylesin. Kendilerini saygıyla anıyoruz ve kendisini ileri ülke kabul eden birçok ülkeden çok çok daha iyi durumdaysak bu Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte o dönemin ekibinin ileri görüşlülüğünün, bugünleri görmelerinin sonucu buralardayız. Bunun için tekrar kendilerine Allah rahmet eylesin diyoruz, saygıyla anıyoruz.”

ERHAN TOKA 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam