Başkan Yağcı, Aday Adaylığını Açıkladı

Başkan Yağcı, Aday Adaylığını Açıkladı

Başkan Yağcı AK Parti İl Başkanlığı’na başvurusunu yapmak üzere çok kalabalık bir ekiple desteğini arkasına alarak geldi. Başkan Yağcı aday adaylığı dilekçesini AK Parti İl Başkanı Ramazan Kurtulmuş’a takdim etti.

Aday adaylığını açıkladıktan sonra bir konuşma yapan Başkan Yağcı, “Öncelikle özel ve güzel bir gündeyiz. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 90’ıncı yıldönümünü kutluyoruz ve asırların projesi olan Marmaray gibi bir projenin açılış günündeyiz. İstedik ki bugüne ilişkin olarak ilimizde de Bilecik’te biliyorsunuz uzun süre arka arkaya bu topraklara belediye başkanı olarak hizmet etmek çok kimseye nasip olmamıştı. Bize nasip oldu. Ve bu yolculuğumuzu, bu hizmetimizi yeni bir süreçte de değerlendirmek ve hizmetimize kaldığımız yerden devam edebilme adına böyle özel ve farklı bir günde müracaatı yeğledik. Öncelikle bizleri bu anlamda yalnız bırakmayan arkadaşlarımıza çok çok teşekkür ediyorum. Bugün mesailerini ayırarak bizleri kabul eden başta il başkanımız, ilçe başkanımız olmak üzere partimizin tüm üyelerine teşekkür ediyorum.

Aslında belediye başkanlığına aday olurken çok fazla da söze gerek olmadığını da düşünüyorum. Yani belki yeni aday olacak arkadaşların kendilerini anlatmaları gerekebilir, belirgin şeyleri söylemeleri gerekebilir ama bizler sözden ziyade 10 yıllık çalışmalarımızla, yaptıklarımızla, yapacaklarımıza ilişkin olarak da belirgin mesajları vermişizdir diye düşünüyorum. Yani bizim saklımız, gizlimiz, başka bir noktada düşüncemizin ne olduğu artık 10 yıl içerisinde gerçekleşti. Ben AK Parti düşüncesinin başlangıcından itibaren olan bir insanım. Sayın Başbakanımızın tutuklanma ve cezaevine giriş sürecinde ben de hakim olarak görev yapıyordum ve bir lokalde hakim, savcı arkadaşlarla sayın Başbakanımızın o haksız yargılanma ve tutuklanma olayını izliyorduk ve orada aramızda şöyle bir söz geçti dedim ki, ‘Arkadaşlar hepimiz hukukçuyuz, hakimlik savcılık yapıyoruz. Ama şunu biliyoruz ki sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın şu anda tutuklanması, hapsolunması haksız. Ben şuna inanıyorum, ümit ediyorum ve dua ediyorum. Recep Tayyip Erdoğan bir gün cezaevinden çıkacak. Bu memlekete Başbakan olacak ve inşallah ben de onunla birlikte siyaset yapacağım.” Cenab-ı Hak birçok vesileyi bir araya getirdi ve sayın Başbakanımız cezaevinden çıktı, siyasete girdi. Siyasi parti kurdu ve birçok vesileyi de bize bir araya getirdi. Onunla birlikte siyaset yapma fırsatı doğdu ve onunla birlikte bu kutlu yolculukta bulunma fırsatı doğdu.

 

‘Hayatımın en güzel en özel anları doğduğum topraklara 10 yıldır hizmet etmekle geçiyor’

 

Hayatımın en özel, en güzel, en önemli zaman dilimi doğduğum, yetiştiğim bu topraklara 10 yıldan beri hizmet etmekle geçiyor ve bu anlamda da bundan da büyük bir mutluluk ve gurur duyuyorum. İnşallah bu noktada yeniden önce tabi ki partimizin yetkili organları daha sonra da Bilecikli hemşehrilerimiz bizlere bu görevi tevdi ederlerse kaldığımız noktadan devam eden noktada yolculuğumuz daha yeni bir heyecanla, yeni bir düşle devam edecek. Bu tabi ki bir yarış. Yeni arkadaşlarımızla aday adayı noktasında müracaat ediyorlar. Ben gerçekten şehrimizin gelişimi noktasında ‘Ben de varım, benim de fikrim var, benim de düşüncem var, ben de buraya katkı sağlamak istiyorum.’ diyen tüm aday adayı arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Şükranlarımı sunuyorum. İlimiz için bizler için hangisi hayırlısıyla, hayırlı olacaksa Cenab-ı Hak ona nasip etsin. En iyi hizmeti kim sunacaksa Cenab-ı Hak bu topraklara bu insanlara en iyi hizmeti kim yapacaksa gönlü kimin rahat ve huzurluysa bu anlamda gerçekten bu noktada hayırla doluysa Cenab-ı Hak ona nasip etsin.

 

‘Bilecik geleceğe hızlı adımlarla yürüyor’

 

Bizim düşüncemiz bizlerden ziyade ben demenin ötesinde ‘biz’ deme ve ‘Bilecik’ deme noktasındayız. Hakikaten Bilecik gelişim noktasında çok önemli bir çizgiye geldi. Eşiği atladı önümüzde oluşan şartlarla birlikte gerçekten geleceğe hızlı ve emin adımlarla yürüyor. Gelecekteki Bilecik önümüzdeki 5 ve 10 yıl sonrasının Bilecik’inde konuşacağımız gündem maddelerinin çok çok farklı olacağından emin olabilirsiniz. Bilecik o hızlı yolculuğa hazır konuma ve duruma geldi. İnşallah hep birlikte daha iyiye, daha güzele gitme noktasında en büyük gücümüz kesinlikle birliğimiz beraberliğimiz ve kardeşliğimiz. Önce AK Parti olarak birliğimiz, beraberliğimiz, kardeşliğimiz daha sonra Bilecik olarak birliğimiz, beraberliğimiz, kardeşliğimiz.

 

‘Hayatın 365 günü yarışmakla geçmez’

 

Madem siyaset memlekete hizmet yolu siyasette de bu noktada hizmet için buradayız. Farklı noktadan da gelse o zaman asgari müştereklerde birleşmenin ve Bilecik’e hizmet noktasında birleşmenin yoluna bakmalıyız. Bu noktada birbirimizle hoşgörü ve kardeşlik duyguları içerisinde yürümeliyiz ve her zaman söylediğim bir şey var. Yarışma zamanını, barışma zamanını ve çalışma zamanını iyi bilmeliyiz. Hayatın 365 günü yarışla geçmez. Onun için bu dönem evet önce partimiz içerisinde tatlı bir yarış rekabet daha sonra ilimiz bünyesinde bir yarış o da bittikten sonra barışmak ve devamında da el ele gönül gönüle vererek çalışma zamanıdır. Çünkü bunları yaptığımız zaman Bilecik hak ettiği yere gelecektir. Ben bu anlamda bugün böyle özel ve güzel günümüzde bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

AK Parti İl Başkanı Kurtulmuş ise, “Bugün adaylık müracaatı noktasında il belediye başkanlığı aday adaylığı olarak şu anda mevcut belediye başkanımızın adaylığını da almış bulunmaktayız. 2 arkadaşımız daha önce müracaat yapmıştı. 3’üncü olarak da mevcut Belediye Başkanımız Selim Bey bugün bizlere müracaatını yaptı. Yola çıktığımız günden bu zamana kadar bu kalabalığın bir anlamı var diye düşünüyorum. 1 idik, 10 olduk, 100 olduk, 1000 olduk, Türkiye genelinde milyonlar olduk. Bölgemizin ve dünyanın partisi olduk. Büyüme bir şekilde bundan sonrada devam edecek. Yeter ki bizler milletin partisi, milletin kurduğu partiye millet olarak sahip çıkalım. Biz de milletin içinden çıkmış değerler olarak üzerimize düşen vazifeyi gerektiği şekilde yerine getirelim. Partimiz bu şekilde davrandığımız şekilde büyümeye devam edecek.

2004 senesinde parti olarak almış olduğumuz Bilecik Belediye Başkanlığı Selim Başkanın şu dönemdeki ekibiyle beraber gerçekten yapılmayan hizmetler yapıldı ve alt yapı noktasında da birçok problem çözüldü. Dün konuşulan birçok mesele bugün konuşulmaz hale geldi. Bu da ilimizin büyüdüğünü, sorunların çözüldüğünü, insanların çıtayı ne kadar hizmet noktasında yükseldiğini gösteren bir ölçüydü. Ben gerek kendisine, gerek bu zamana kadar hizmet etmiş ekip arkadaşlarına bir kez daha huzurunuzda partimiz ve millet adına teşekkür ediyorum. Bu zamana kadar yapmış olduğu hizmetleri gerek yarım kalan gerek yeni yapacağı projeleri kendine göre eksik olduğu projeleri devam ettirmesi bir kez daha müracaat etmiştir.

 

‘Adayımız tahminimce  Aralık ayında belli olur’

 

Biliyorsunuz partimiz aday adayları değerlendirme kriterine sahiptir. O kriterleri önümüzdeki süreçte özellikle Kasım ayı içerisinde sırayla takip ederek bir şekilde yerine getirecek. Nasip olursa Aralık ayı içerisinde de tahmin ediyorum belediye başkanı adayımız belli olacak. Ekibiyle birlikte tekrar milletimizin karşısına çıkacağız. İnşallah milletimiz gerek mevcut ekibin gerek mevcut başkanın gerek partimizin yapmış olduğu hizmetleri değerlendirip takdir neyse bizim karnemiz neyse ona göre bize notunu verecek ve önümüzdeki Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde tekrar bizimle devam kararı alacak düşüncesindeyiz. İnşallah da öyle olacak. Biz üzerimize düşeni yapmak mecburiyetinde olduğumuzu biliyoruz. Amaç millete hizmettir. Millete hizmetkar olacak ekibi kurmaktır. Teşkilatlar olarak bizlere düşen başta teşkilat başkanı olarak ben ve diğer arkadaşlarım hep beraber diğer ilçeler beldeler ve ilde yeter ki milletin karşısına milletin sevgilisi olmuş millete hizmet edebilecek ekipleri ve adayları koyabilmek. Neticede karşılığında da milleten oy istemek. Sonuçta da inşallah milletimiz bize tekrar destek verecek.

Biz her zaman söylüyoruz. Şu anda 11 belediye başkanı adaylığıyla yarışa gireceğiz. 11 belediyenin 11’ine de talip olduğumuzu söylüyoruz. Biz üzerimize düşeni yapacağız. Takdir neticede milletindir. Biz sonuçtan ümitliyiz 11’ine de talibiz diyoruz. Yeter ki bizler hata yapmayalım. Yeter ki milletin gönlünde taht kurmuş olan kişileri ve ekipleri doğru kuralım doğru kişilerle doğru yerde doğru adaylarla çıkarsak sonuçta inşallah doğru yere varacak diye düşünüyorum. Ben hizmet ettiği için bir kere daha Başkanıma ve ekibine teşekkür ediyorum. Kendisine, ekibine ve tüm aday adaylarına tüm AK Parti ailesine tüm AK Parti camiasına ve tüm milletimize bu sürecin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

 

‘Sevda millete hizmet sevdasıdır’

 

Biz teşkilatlar olarak bu zamana kadar hep bu tür aşamaları barış ve kardeşlik içinde istişareyle geçirdik. Bu aşamayı da o şekilde geçireceğiz. Bizim koltuk, makam, mevki, çıkar hesabımız yok. O tür çıkar içinde olanlarla da herhangi bir işimiz olmadı bu zamana kadar. Sevda millete hizmet sevdasıdır. Aracı olarak da belirli makamlar vardır o makamlara gelirsiniz milletin takdiriyle millete hak ettiği hizmeti verirsiniz. Hizmetkar anlayışıyla. Neticede Allah’ın rızasına talip olmaktır. Gaye budur. İnşallah Allah’ın rızasına mazhar olmayı Allah-u Teala bizlere nasip eder. Bu süreçte barış içinde kardeşlik duyguları içinde AK partinin güçlenerek çıkacağı bir süreç olacak temennisiyle dileklerimi belirtiyorum. Bu sürecin başta milletimize, partimize adaylarımıza hayırlı olsun diyorum.” diye konuştu. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam