BAŞKAN YAĞCI, “ALLAH-YALLAH” POLEMİĞİNE SON NOKTAYI KOYDU
admin • 16 Ağustos 2011 23:56:50 
BAŞKAN YAĞCI, “ALLAH-YALLAH” POLEMİĞİNE SON NOKTAYI KOYDU

 

Merakla beklenen Atilla Taş konseri bir gün rötarlı olarak gerçekleşti. Hava muhalefeti nedeniyle bir gün ertelenen ve Pazar günü gerçekleşen konsere ilgi bir hayli yoğun oldu. Özellikle gençlerin ilgi gösterdiği Atilla Taş, geniş bir repertuar ile hayranlarına seslendi. Konsere verilen arada sahneye çıkan ve kısa bir konuşma yapan Selim Yağcı şunları aktardı:
“Hizmet etmekten her zaman gurur duyduğum çok değerli hemşerilerim, ramazan etkinlikleri çerçevesinde bu akşamki etkinliğimize ve Atilla Taş konserine hoş geldiniz diyorum.
Değerli kardeşlerim Ramazan-ı Şerif rahmetiyle, bereketiyle ve mağfiretiyle geldi geçiyor. Ramazan Ayı’nın ortasını bulduk. Biz Bilecik’te bu Ramazan Ayı bir başka olacak dedik ve halkımızı ibadetinin, merhamet duygularının üst seviyeye çıktığı, yardımlaşmanın olduğu dönemler içerisinde aynı zamanda sizleri eğlendirmek, tarihi ramazan atmosferini Bilecik’imize de yaşatmak istedik. İşte camilerimizde dağıttığımız şerbetler, meydanlarımızda Osmanlı kültürünün yaşaması için kurulan alanlar ve  çocuklarımıza oynattığımız kukladan başlayarak böyle özel akşamlarda da sanatçılarımızı ilimizde ağırlayarak sizlerle birlikte eğlenmek istedik.
Biliyoruz ki Bilecik her şeyin en iyisini en güzelini ve kararında olanını yapar. Gerektiği zaman Allah Allah deriz, gerektiği zaman da yallah yallah deriz. Hiçbir zaman tekdüze olmadık. Toplumumun her kesiminin, yediden yetmişe her vatandaşımızın istekleri bizim için son derece önemli ve bu vatandaşlarımızın taleplerini isteklerini karşılama noktasında Belediye Başkalığı olarak gücümüzün yettiği kadarıyla çalışıyoruz ve gayret sarf ediyoruz.
Bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmadınız. Bu akşam da görüyorum ki bu güzel akşamda da bizleri yalnız bırakmıyorsunuz. Tabiî ki çok özel ve değerli bir sanatçımız sizlerle birlikte. İnşallah her gecemiz her anımız böyle mutluluk neşe ve huzur dolu olsun. Hep güzel anlarda güzel zamanlarda ve güzel yarınlarda buluşmak dileğiyle diyorum ve bu akşam bu güzelliği yaşatan değerli sanatçımız Atilla Taş beyefendiye sizlerin adına teşekkür ediyorum” 
Yağcı, misafir sanatçıya hediyesini takdim ettikten sonra sahneden ayrıldı ve konser kaldığı yerden büyük bir coşku ile devam etti.
 
ETKİNLİKLERDE ENGELLİLERE ÖZEL İLGİ
 
Ramazan Ayı’na özel olarak otogar üstünde oluşturulan alanda her gün gerçekleşen etkinliklerde engelli vatandaşlara özel bir ilgi gösteriliyor. Pazar günü gerçekleşen Atilla Taş konserine gelen engelli vatandaşlar, konseri daha rahat ve net izlemeleri için protokol sırasına yerleştirildi. Mübarek günlerde engelli vatandaşlara gösterilen bu vefa gösterisi halk tarafından takdir ile karşılandı.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x