Başkan Yağcı, Basın Mensuplarıyla İftarda Bir Araya Geldi

Başkan Yağcı, Basın Mensuplarıyla İftarda Bir Araya Geldi

 

Katılan basın mensuplarının bayramını kutlayan Başkan Yağcı, “Bilecik adına, şehrimiz adına, hemşerilerimiz adına olumlu olan eleştirileri canı gönülden kabul ediyoruz ve bunları hizmete dönüştürmek konusunda da çaba harcıyoruz.” dedi.

                Başkan Yağcı davette yaptığı konuşmada şunları aktardı:

“Hem Ramazan-ı Şerif’i idrak ediyoruz hem de Ramazan-ı Şerif içerisinde Basın Bayramını kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Bilecik Belediye Başkanı olarak 8 yıldır bu şerefli beldeye ve burada yaşayan şerefli insanlara hizmet etmenin hazzını ve gururunu yaşıyorum. Tabi ki başladığımız günden itibaren artılarımız eksilerimiz olmuştur, olacaktır da insanız. Ama temel bir amacımız hedefimiz var. Bilecik ve Bilecik’te yaşayanlar her şeyin en güzeline, en iyisine layıktır düşüncesiyle hareket ediyoruz. Bu düşünce içerisinde hizmet etme çabası, gayreti içerisinde oluyoruz.

‘Bugün dünden daha iyi, yarın da bugünden çok daha iyi olacak’

Bilecik’te başladığımız günden itibaren hemşerilerimizle, sizlerle el birlik içerisinde birçok güzel olayı gerçekleştirdiğimizi düşünüyorum. Hakikaten düne baktığımızda bugün elimizde artı olarak nelerin olduğunu görüyoruz, ama bunu şehrimiz, insanımız, hemşerilerimiz için kesinlikle yeterli görmüyoruz. Emin olun bugün dünden iyi, yarın da bugünden çok daha iyi olacak. Bunun olması noktasında çaba harcıyoruz. Biz birlikte Bilecik’iz, birlikte Türkiye’yiz ve birlikte her şeyi başarıyoruz. Bazen eleştirilerimiz farklı bir noktadan bizlere yol açıyor. Bazen desteklerimiz enerji veriyor, güç veriyor, bir olayın gerçekleşmesini temin ediyor. Dönem dönem belki birbirimize kızıyoruz, belki kırgınlık geçiriyoruz ama ben eminim ki burada bulunan herkes ve Bilecik’te eleştiride bulunan herkeste dahil her şeyin iyi olması amacıyla bu eleştirileri yapıyor. Biz öyle anlamak istiyoruz. Bu noktada, Bilecik adına, şehrimiz adına, hemşerilerimiz adına olumlu olan eleştirileri de canı gönülden kabul ediyoruz ve bunları hizmete dönüştürmek konusunda da çaba harcıyoruz.

‘Bilecik’te sosyal, kültürel ve ticari alanda çok ciddi gelişmeler olacak’

Tabirimi hoşgörün, şehrimizin artık eşikten atladığını ve gelişim noktasında önemli bir merhale kat ettiğini düşünüyorum. Ben, bundan sonra şehrimizin gelişim noktasındaki adımlarının, yürüyüşlerinin daha hızlı olacağına inanıyorum. Önümüzdeki süreçte özellikle hızlı tren çalışmalarının bitmesi, Bursa yolunun bağlanması ve Bursa-İstanbul-Ankara hızlı tren hattının da oluşması ile birlikte Bilecik’te hem sosyal alanda hem kültürel alanda hem kentsel alanda hem ticaret ve sanayi alanında çok ciddi gelişmelerin olacağını düşünüyorum. Böylece şehrimizin bu zamana kadar hak etmiş olduğu ama bir türlü elde edemediği o değeri o şansı o dönem içerisinde gerçekleştireceğine, bulacağına inanıyorum.

Üniversitemizin şehrimize gelmiş olması çok ciddi katalizör etkisi yaptı. Şehrimizin gelişiminde lokomotif oldu. İnşaat sektörü ve diğer sektörlerin gelişiminde çok ciddi bir pay sahibi oldu.” ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam