• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BAŞKAN YAĞCI ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ VERDİ

BAŞKAN YAĞCI ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Belediye çalışmaları hakkında meclis üyelerine bilgi veren Başkan Yağcı şunları aktardı:  

“2015 yılı sonunda hizmete açmayı düşünüyoruz”

"Otogar çalışması devam ediyor. İnşallah yıl sonuna kadar otogarı bitirerek 2015 yılı sonunda hizmete açmayı düşünüyoruz. Buna ilişkin olarak kış şartları sebebiyle bitirme süresini biraz uzattık. Belirgin plandaki bazı değişiklikleri de göstererek firma uzatma talebinde bulundu. Biz de uzatım süresi verdik. O da devam ediyor.

“Önümüzdeki hafta içerisinde başlayacağız”

 Osmanlı tarih şeridi projemiz montaj aşamasında. Aşağıda montaj işlemlerine ilişkin olarak çalışmalarımız devam ediyor. Zannedersem şu anda hepimiz açısından en önemli gündem maddelerinden birisi özellikle doğalgaz ve Telekom tarafından yolların bozulmasıyla ilgili olarak bunların tamiratı noktasında arkadaşlarımız ihale ve diğer işlemleri yapıyorlar. Eğer ihalelerde bir sıkıntı olmazsa önümüzdeki hafta içerisinde başlayacağız. Olursa da bir ek formülle onu bitirme ve biran önce vatandaşlarımızın kış gelmeden o yollarda rahat bir şekilde yürümesine ilişkin olarak çaba harcayacağız. Bizim de kontrolümüzde olan işler değil. Bunlar Belediye olarak ciddi şekilde bizimde enerjimizi harcatıyorlar ama hayat devam ediyor. Bunlar bir taraftan bozulup diğer taraftan da bunların tamiratını ve diğer şeyleri yapacağız.

“Bölgeyi de susuz bırakmama noktasında bir işlem yapacağız”

Geçen ay içerisinde Karasu içme hattımızda maalesef büyük bir patlama oldu. Buna ilişkin olarak bir hafta çalışma yapmak zorunda kaldık. İki, üç defa yeniden patladı. Biz Bilecik’te birkaç nokta haricinde çok şükürler olsun ki yaptığımız depo sistemleri ile şehri susuz bırakmadan su verebiliyoruz. Bir tane veremediğimiz odak noktalardan birisi Göçmen Konutları’nın olduğu bölgede bir sıkıntımız var. Oraya da ek bir depo ve ek bir kaynak noktasında inşallah Ulupınar’ın oradan bir ek su bularak oradaki Selöz’ün üzerinde olan depomuzda bir kaynak temin edip oradan da inşallah Göçmen konutlarının olduğu bölgeyi de susuz bırakmama noktasında bir işlem yapacağız. Normal zamanlarda eğer Karasu hattına bağlı olarak başka yedek işlem yapmasaydık bayram öncesi bir hafta boyunca şehrin her noktasında maalesef su sıkıntısı yaşayacaktık. Çünkü büyük hattı tamamen kapatmak zorunda kaldık ama onların tamiratlarını, diğer şeyleri de bu anlamda bitti. Çakırpınar yolu üzerinde iki tane yeni kuyu açtık ve oradan 40 litreye yakın su elde ettik. Sisteme adapte ettik.

“Bu yaşattığımız mağduriyetten dolayı özür diliyoruz”

Susuzluk hiçbir şeye benzemiyor. Su olmadığı zaman bende üzülüyorum, kızıyorum evde su akmadığı zaman. Hemşehrilerimizin tepki göstermesi de doğal ama bazen yönetici olarak çaresiz kalıyorsunuz. Her ne kadar ne yapsanız da sistem ona göre olduğu için bir hattın yapımı ve açılımı arasında en az bir 48 saate yakın zaman geçiyor. Tam verdiğiniz an tekrar su patlarsa bir defada da suyu komple açamıyorsun. Aşama aşama o hatlardan veriliyor. Tekrar patlarsa aynı yeri tekrar kazıp tekrar açmak gibi bir durum oluşuyor.  Onun için bayram sabahı çok şükür her yere suyu akıtarak o sıkıntıyı da giderdik. Sizlerin huzurunda hemşehrilerimizden bu yaşattığımız mağduriyetten dolayı özür diliyoruz. Bizlerden kaynaklanan bir sıkıntı değil.

“Huzurlu bir seçim çalışması ortamının geçmesini temenni ediyoruz”

Memleketimiz seçim atmosferi içerisine girdi. Yine bizler Bilecik’imize yakışır birlik, beraberlik içerisinde herkes özgür bir şekilde kendi fikrini savunarak memleketin selameti açısından huzurlu bir çalışma ortamının, seçim çalışması ortamının geçmesini temenni ediyoruz.”

CANER ALKAN

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam