Başkan Yağcı, Coşkuyla Karşılandı

Başkan Yağcı, Coşkuyla Karşılandı

Başkan Yağcı, Ankara dönüşünde Bilecik Belediyesi bahçesinde düzenlenen törende sevenleri tarafından yağan yağmur ve soğuk havaya rağmen büyük bir coşkuyla karşılandı. Başkan Yağcı, Belediye bahçesine giriş yaptığında ve konuşması sırasında, “Bilecik Selim’le daha güzele.”, “Bilecik sizinle gurur duyuyor.”, “Recep Tayyip Erdoğan” şeklinde sloganlar atıldı.

Burada konuşan Başkan Yağcı, kendisini karşılamaya gelen sevenlerine teşekkür ederek başladığı konuşmasında, davalarının ulvi bir dava olduğunu ve Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesine yükseltmek için çalışırken Bilecik’i de bu yolculukta geri bırakmama davası olduğunu belirtti. Başkan Yağcı duygu ve düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi:

“Öncelikle böyle gerçekten soğuk bir akşamda yüreklerinizin sıcaklığını ortaya koyarak buraya teşrif ettiğiniz için böyle özel bir anı bizlerle paylaştığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum. Hoş geldiniz.

 

‘Yıllar geçtikçe görev ve sorumluluğumuz artıyor’

 

Bilecik siyasi tarihinde bir ilk olarak çok ağır bir siyasi sorumluluğu daha üstlenmiş bulunmaktayız. Yıllar geçtikçe görevimiz ve sorumluluğumuz çok daha fazla artıyor. Bunun bilinci içerisindeyiz. Öncelikle bu zamana kadar bize bu görevi tevdi eden, bu sorumluluğu yükleyen çok değerli hemşehrilerime çok çok teşekkür ediyorum. Bugün tabi yeni bir başlangıç, yeni hedeflere yürüyüş yolculuğunun başlangıcı. Bize inanıp, güvenip bu yolculukta bizleri bu yolculuğun kaptanı tayin eden, bu anlamda bu görevi tevdi eden ve ‘Selim, sen Bilecik’i 2023 hedefine taşıyacak kişisin’ gibi çok ağır bir sorumluluğu üzerimize tevdi eden sayın Başbakanım olmak üzere hükümetimizin, partimizin tüm yetkililerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum.

Cenab-ı Hakk’tan temennimiz tabi ki bu güvene layık olmak. Öncelikle tabi önümüzde bir seçim süreci var. Burada halkımızın gönlüne girerek, gönüller yaparak, onların güvenini kazanmak ve ondan sonra yine hemşehrilerimize halkımızla birlikte onlara bu güzide topraklara hizmet etmenin mutluluğunu hep birlikte paylaşmak ve inşallah 15 yılın sonuna geldiğimizde 2004 yılında hedeflediğimiz koyduğumuz hedeflere ulaşan bir Bilecik’i ortaya koymak istiyoruz. Bizim davayla, şunla, bunla işimiz olmaz. Ben siyasete başladığım günden itibaren hep söyledim. Siyaset iddia işi, rekabet işi, gerçekten yüreğinde yangın olan heyecanı olan insanın ‘Ben varım.’ dediği bir ortam. Onun için siyasette yarışma zamanını, barışma zamanını ve çalışma zamanını çok iyi bilmek lazım. Biz tatlı bir rekabet içerisinde partimiz içerisinde yarışma yaptık bu geçti. Ben bu yarışmaya katılan tüm arkadaşlarımı huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Kutluyorum ve yolları açık olsun diyorum.

İnşallah burada hep birlik ve beraberlik içerisinde partimizin tüm kurum kuruluşlarıyla başta Milletvekilimiz, İl Başkanımız, İlçe Başkanlarımız, İl Genel Meclisi Üyelerimiz, Belediye Meclis Üyelerimiz, yönetim kurullarımızın tüm üyeleri mahalle temsilcilerimiz ve delegelerimizle birlikte birlik ve beraberlik içerisinde üzerimize yüklenen bu emaneti bu sorumluluğu en iyi şekilde en üst noktaya taşıma noktasında çalışmaktan gayret göstermekten her türlü hoşgörüyü sevgiyi ve saygıyı göstermekten hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Çünkü davamız ulvi bir dava bu dava Türkiye’yi gelecek zaman dilimine, muasır medeniyet seviyesine yükseltmek, Bilecik’i bu yolculukta geri bırakmadan Türkiye’yle birlikte koşar adımlarla ileriye götürme davasıdır. Bu davada kırgınlıklar, kızgınlıklar olmaz. Bu davanın akaryakıtı, motoru sevgi, hoşgörü, birlik, beraberliktir. Biz her zaman bu yolculuğa çıkarken sloganımız, hep birlikte daha iyiye daha güzele diyoruz. Bunun içinde aslında bütün sırlar gizli. Onun için ben bu akşam yine hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum ve diyorum ki hep birlikte daha iyiye, daha güzele, güçlü güzel bir Bilecik’e, güçlü bir Türkiye’ye ulaşmak dileğiyle. İyi akşamlar diliyorum.” ZEYNEP KILBAHRİ

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam