Başkan Yağcı Kızı Hakkındaki İddialara Yanıt Verdi

Başkan Yağcı Kızı Hakkındaki İddialara Yanıt Verdi

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, kızı ve kendisiyle ilgili bazı yayın organlarında çıkan haberlere tepki gösterdi.
Yağcı, Bilecik Belediyesinde düzenlediği basın toplantısında, siyaset yaptığını, bu nedenle yaptığı tüm davranışların toplumun gözü önünde olduğunu söyledi.
“Toplumu rencide edecek hiçbir davranışın içinde olmadık bugüne kadar. Yerel yöneticiler toplumun gözü önündedir, biz bunları biliyoruz.” diyen Selim Yağcı, 30 yıllık kamu deneyiminin bulunduğunu, ilk günden itibaren yaptıkları her şeyin devletin kayıtlarında olduğunu vurguladı.
Yağcı, ulusal bazı yayın organlarında kızının Şeyh Edebali Üniversitesine öğretim görevlisi olarak girmesiyle ilgili polemik oluşturacak bir çaba ve gayret olduğunu belirterek, şöyle konuştu:
“Kızım 8 yıldır Milli Eğitim Müdürlüğünde memur. Okul öncesi öğretmenlik yapıyor. Bir yıldır üniversitede ders veriyor. ALES sonrası üniversiteye 23 kişi başvurmuş, bunlardan 10 tanesi çağrılmış. Kızım da 10’uncu sırada imtihana girmeye hak kazandı, 10 kişiden 2’si geldi. Zaten yüzde 50 hakkı var. Her şeyimiz açık, gizli saklı işimiz yok. Şu ana kadar bir itiraz da gelmedi. Siyasetçi olmamız nedeniyle sanki bu işlerde evladımızın hak ettiği bir olayda gayrimeşru bir durum varmış gibi polemik yapılması, sosyal medyada böyle bir infaz işlemine girilmesini kabul etmemiz mümkün değildir.”
Haberlerin üniversitedeki jüri üyelerini de töhmet altında bıraktığına işaret eden Selim Yağcı, şunları kaydetti:
“10 kişi geldi de kapımızdan biz mi geri çevirdik. Onlar da gidebilirdi, torpille kızım öne alınmış gibi farklı bir yorum yapılıyor. Ne kendimi, ne çocuklarımı böyle bir davranışa layık görürüm. Bu haberleri yaparken bizim de gönlümüzün olduğunu bizim de hayatımızın devam ettiğini düşünmek lazım. Kızım, babası siyasetçi diye normal hakkı için müracaat etmesin mi? Sınav sonuçlarını herkes inceleyebilir, yargıyı göreve davet ediyorum.”
Son 2 gündür bazı yayın organlarında Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın kızının, ALES puan sıralamasına göre en sonda yer aldığı, buna rağmen Şeyh Edebali Üniversitesine öğretim görevlisi olarak alındığı iddiaları yer almıştı.AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam