• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BAŞKAN YAĞCI “KONGRE MERKEZİ’NE KONTROLLÜ GEÇİŞ GEREKİYOR”

BAŞKAN YAĞCI “KONGRE MERKEZİ’NE KONTROLLÜ GEÇİŞ GEREKİYOR”

“KONGRE MERKEZİ’NE KONTROLLÜ GEÇİŞ GEREKİYOR”

Karayolları Bölge Müdürü Mehmet Yazıcıoğlu’nun sunumunu yapmasının ardından Başkan Yağcı Kültür Kongre Merkezi’ne gidiş yönünde karşıdan karşıya geçmek için araç sürücülerinin uzun bir yol kat ettiğini ve mümkünse araçlar için bu bölgeye bir geçiş imkanı sağlanması gerektiğini ifade etti. Vatandaşların bu konuda kendisine taleplerde bulunduğunu söyleyen Yağcı şöyle konuştu:

“Şehir merkezinde Kültür Kongre Merkezimizi yaptık. Şimdi çok aktif bir şekilde de kullanılıyor. Daha önceden il trafik komisyonumuzun olumlu görüşüne rağmen kongre merkezindeki geçiş noktasına karayolları genel müdürlüğümüz bir şerh koymuştu ama eğime ışık konulmaz şeklinde bir şeyler oldu. İstanbul’un her yerinde eğim var, Bursa’nın birçok yerinde eğim var ışıklandırmayla yön verilebiliyor. Bilecik’in şartlarına ve büyüklüğüne göre organizenin karşısından dolanıp tekrar oraya gelmek hemşehrilerimiz için oldukça zor oluyor. Bu konuda bir çözüm ve geçiş talep ediyoruz. Yaya geçişi işin bir üst geçit koyduk ama kontrollü bir araç geçişine de ihtiyacımız var.”

“YÜKLÜ ARAÇLAR DURAMAYABİLİR”

Yokuş aşağı gelen özellikle ağır yüklü araçların ışık da olsa durma mesafesi konusunda bu yerde sıkıntı yaşayabileceğini belirten Bölge Müdürü Yazıcıoğlu, kontrollü geçişin sağlanması için gerekli incelemelerde bulunulabileceğini ifade etti. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam