BAŞKAN YAĞCI ÖDÜLLERİNİ KONUŞTURDU

BAŞKAN YAĞCI ÖDÜLLERİNİ KONUŞTURDU

 Türkiye’de ilk kez yapılan ''Golden City Awards 2016” yarışmasında yılın en başarılı belediye başkanı ödülünü alan Başkan Yağcı gelen tebrikler ve mesajlar için herkese teşekkür ederek şu ifadelerde bulundu:

“MARİFET İLTİFATA TABİDİR”

“Bugün bir çok tebrik aldık. Golden Cıty Awards  Şehircilik ve Kentsel Tasarım projeleri alanında önde gelen yarışma kurumlarından birisi Türkiye’de bu kez ilki düzenlenen uluslar arası alanda bu yarışmalar çok fazla yapılıyor ama Türkiye’de bu yıl ilki düzenlenen yarışmadan bizim de hiç haberimiz yoktu. Halk oylamasıyla yılın en başarılı il belediye başkanı olarak seçilmişiz. Bu başarı sadece şahsımıza ait bir başarı olmadığını biliyoruz. Bu Bilecik’in başarısı. Bu Bilecik belediye meclisinin başarısı. Bilecik Belediyesi’nde çalışan bütün arkadaşlarımızın bizim şahsımızda karşılanan başarısı olarak görüyoruz. Tabi ki marifet iltifata tabidir. Demek ki bizi takip eden gözler var. Yaptığımız belirgin şeyler takip ediliyor, dikkate alınıyor. Belediyemizi değişik şekillerde eleştirebiliriz ama bu sene içerisinde yerel yönetimler tarafından yılın yerel yöneticisi proje ödülü ve yine başka bir projemizle proje ödülü alındı. Tarihi kentler birliği tarafından Osmanlı tarih Şeridi daha açılışını yapmadan bir başarı ödülüne layık görüldü. Sağlıklı Kentler Birliği tarafından da Karasu Gençlik Yaşam Odası projemiz proje ödülüne layık görüldü. Bunlar tabi projeler bazında aldığımız.

“TEBRİK EDEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

 Bunların dışında tiyatro festivalimizde aldığımız ödül var. Bir diğeri ise katı atık dönüşüm tesisine ilişkin aldığımız ödül. En güzeli ise Türkiye genelinde yapılan oylar neticesinde genel klasmanda olan yine aynı törende proje ödülleri de dağıtıldı. Büyük şehirler kategorisinde de Fatma Şahin hanımefendi seçilmiş.  İl belediyesi olarak da Bilecik Belediyesi layık görülmüş. Bundan sonra da bu heyecanla, bu gayret içerisinde önümüzdeki yıllar içerisinde birlik ve beraberlik içinde daha güzel hizmetleri hep birlikte gerçekleştirir. Bu ödüller de hepimizi taçlandırmış olur. Bu anlamda bizi tebrik eden ve kutlayan herkese teşekkür ediyorum. Cumhuriyet Halk Parti’mize, Milliyetçi Hareket Parti’mize, jestlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Hep birlikte daha iyiye daha güzel dedik, inşallah şehir olarak da daha iyiye, daha güzele devam edeceğiz.”

“BU YIL YOĞUN GEÇECEK”

Başkan Yağcı son olarak ise şu sözlerle toplantıyı sona erdirdi:

“2016 yılında yatırımlarımızı, ihalelerimize yavaş yavaş yapmaya başladık. 2016 yılı yoğun bir yıl olacak geçen meclisimizde de konuştuğumuz şekilde. Çok şükür bu sene kış şartları biraz yumuşak geçiyor. Buzlanma noktasında da sıkıntılar yaşıyoruz. Ama bu sene özellikle solüsyon sistemimiz güzel sonuç verdi. Tuzlama ve diğer önlemlerimiz işe yaradı. Ekiplerimiz çok fedakar bir şekilde çalıştılar. Ben de sizlerin huzurunda karda kışta çalışan tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum.” 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam