BAŞKAN YAĞCI PROJELERİ YERİNDE ANLATTI

BAŞKAN YAĞCI PROJELERİ YERİNDE ANLATTI

 

Bilecik Belediye Başkanlığı tarafından periyodik dönemlerde düzenlenen sabah kahvaltılı Bilecik Değerlendirmesi’nde Bilecik’te bu güne kadar yapılmış olan, yapımı devam eden ve yapılamayan çalışmalar hakkında bilgi verildi. Limon Restaurant’ta gerçekleşen kahvaltı sonrasında  çalışmalar yerinde incelenmek üzere projelerin yapıldığı alanlar ziyaret edildi. İnceleme yapılan alanlar arasında Hamsu Vadisi, Osmanlı El Sanatları Merkezi, Buz Pisti, Muhsin Yazıcıoğlu Spor ve Yaşam Alanı, Pelitözü Gölpark’ta yapımı devam etmekte olan Amfi Tiyatro, Kültür ve Kongre Merkezi, Üst Geçit, Karasu Vadisi, Gençlik Merkezi ve son olarak TOKİ alt geçidi yer aldı.

İnceleme öncesinde basın mensuplarına açıklamada bulunan Başkan Yağcı, Bilecik’in her gün değiştiğini, geliştiğini ve büyüdüğünü ifade ederek sözlerine başladı ve şöyle devam etti:

“Bu değişim ve gelişimin bazen sancıları oluyor, sıkıntıları oluyor. Bazen ve çoğu zaman da çok şükür güzellikleri oluyor. Bizlerin bu değişim ve gelişim süreçleri içerisinde sorumluluk yüklenen kişiler olarak halkımızı, basınımızı bilgilendirmemiz lazım. Bu değişim ve gelişim sürecine ilişkin yaptıklarımızı, yapacaklarımızı, yapamadıklarımızı değerlendirme adına böyle dönem dönem bir araya geliyoruz. Sadece mekanda konuşma yerine yaptıklarımızın kısa bir gezintisini yaparak yerinde değerlendirme ve çalışmalarımızın geldiği noktaları basın mensubu arkadaşlarımızla birlikte yerinde gözlemleme fırsatını bulacağız ve basınımız aracılığıyla da bu çalışmaları hemşehrilerimize aktarmış olacağız. Onlara yöneltmiş olacağız. Onları göstermiş olacağız.

 

‘Bilecik’te 9 yıl görev yapmanın haklı gururunu paylaşıyoruz’

 

Ama ben şunu ifade edeyim. Gerçekten Bilecik’te 9 yıldır görev yapmanın haklı hazzını, gurununu ve şerefini paylaşıyoruz. Bilecik kuruluş ve kurtuluşun beşiği, bu topraklara hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Şundan eminim, almış olduğumuz emaneti hep birlikte çok değerli hemşehrilerimizle birlikte bu zamana kadar getirdik. İnşallah bundan sonra da bu emaneti hak etmiş olduğu en üst noktalara götürme noktasında gerekli çabayı, gayreti, mücadeleyi de hemşehrilerimizle birlikte el birlik göstereceğiz.

 

‘Yaptığımız işler tek başımıza yaptığımız işler değil’

 

Tabi yapılan işlerin hiçbiri tek başımıza yaptığımız işler değil. Burada hep birlikte yaptığımız işler. Bize evde oturup duası olan, eleştirerek yanlışımızı düzelten, bu anlamda yanımızda birlikte çalıştığımız arkadaşlarımızla gerçekleştiriyoruz. Siyasi kadrolarımızla hep birlikte gerçekleştirdiğimiz Bilecik’in kolektif ortak ürünü işler. Tabi ki belediyemizin bu çalışmaları şehrimizin diğer alanlarındaki yatırımları da teşvik ediyor.

 

‘Kişilerin şehre zaman kaybettirmemesi çok önemli’

 

İnşaat sektörü Bilecik’te çok arttı diyoruz. Bakalım biz altyapıyı yapmasaydık, yolları yapmasaydık buna ilişkin yeterli ölçüde suyu ve benzeri hizmetleri yerine getirilmeseydi burada konut noktasında, insanların Bilecik’i tercih etme noktasında, bu anlamda belirgin bir oranda düşme olurdu. Onun için şehrin her gelişim noktasında yerel yönetimlerin çalışmalarının son derece önemli yeri var. Şehirlerin gelişmemesinde de, eksiklerin oluşmasında da yine de yerel yönetimlerin çalışmalarının tabi ki son derece etkisi var. İnşallah biz hep olumlu, pozitif noktada gelişimin habercisi ve temsilcisi olalım. Buna ilişkin çalışıyoruz ve Bilecik’te şunu gerçekleştirmeye çalışıyoruz: İnsanların sen, ben, o değil, insanlar düşüncelerinin ötesinde projeleriyle Bilecik’e hizmet yarışına girsin. Yoksa artık bir insan çok iyi olabilir, vasıfları çok farklı olabilir ama şehrin gelişimi noktasında şehrin biyolojisi, kimyasına uygun projeleri ve gelişimleri noktasında o insanın donanımlı olması, şehre zaman kaybettirmemesi son derece önemli. Onun için inşallah Bilecik bu hızla yükselen değerini gelecek zaman dilimi içerisinde de devam ettirir ve önümüzdeki hedeflediğimiz 2023 yılına Türkiye nasıl dünyada ilk 10 ekonomi içerisine girmeyi hedefliyorsa, Bilecik’te kendi performansını artırarak Türkiye içerisinde çok daha ön sıralarda yer tutacak. Sosyal hayatı, ekonomik hayatı, ticaret hayatı ve bu anlamda sanayisiyle birlikte ön sıralarda yer tutabilecek bir konumda durumda olması çabası ve gayreti içerisindeyiz.

 

‘Gelecek şehrimiz açısından son derece önemli’

 

Şu anki başladığımız yolculukta 10 yıl sonra Bilecik’i bugünün en azından bir 3-4 basamak daha üstüne çıkaracak konumda ve durumda olduğunu düşünüyoruz. Gerçekten gelecek şehrimiz açısından son derece önemli ve güzel olaylara gebe olduğunu ve güzel haberlerin müjdecisi olacağına ben belediye başkanı olarak eminim.

 

‘Bilecik’i dış dünyaya açacak çalışmaların yapılması gerek’

 

Bilecik’te biz ilk 5 yılda altyapı yatırımlarını yaptık. Dönem dönem altyapı daha da devam ediyor. Bu dönemde şehre şekil kazandıracak, vizyon kazandıracak, sosyal hayatı, kültürel hayatı rahatlatacak projeleri yapmaya çalışıyoruz. Ama gelecek dönemin Bilecik’inde kesinlikle Bilecik’in kültür, turizm ve tanıtım alanında dış dünyaya açılacak projelere ilişkin çalışmalar yapması gerekir. Biz de şu aşamada Bilecik’in geleceği noktasında o hazırlıklara da başladık. Tabi ki bu alandaki en önemli referansımızda kuruluş ve kurtuluşun beşiği diyoruz. Osmanlı Devleti’nin kurulduğu topraklar, Osmanlı mirasını Bilecik olarak çok iyi kullanmak durumundayız. Değerlendirmek konumundayız. Buna ilişkin de gerekli yatırımlara başladık. Gelecek zaman dilimi içerisinde de inşallah bunlar büyük bir hızla devam edecek.”

Açıklamanın ardından Bilecik Belediye Başkanlığı’na ait minibüse Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı da basın mensupları ile bindi ve inceleme yapılacak yerlere gidildi. İncelemelere  Bilecik Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Tetik, Özel Kalem Müdürü Nihat Can ile birim müdürleri de katıldı. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. şehir içi yollar – kozabirlik ilk okulunun oradan girin o yolu takip edin osmangazi ortaokulu belde koop. yğrem önünden yediler camisine kadar gelin yolun kralını görün bu yol kaç sene önce yapıldı acaba bunları kim yapacak

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam