BAŞKAN YAĞCI, SİVAS GÜNLERİ ETKİNLİĞİNDE KONUŞTU

BAŞKAN YAĞCI, SİVAS GÜNLERİ ETKİNLİĞİNDE KONUŞTU

İstanbul Maltepe Sahili Etkinlik Alanı'nda gerçekleştirilen büyük organizasyona, TBMM Başkanı  İsmet Yılmaz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, ilçe belediye başkanları, kurum ve kuruluş temsilcileri,sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Sivas ve Bilecik'e ait birbirinden zengin kültürel etkinlikler ve yöresel lezzetlerin tüm İstanbul'luların beğenisine sunulduğu programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Sivas ve Bilecik'in tarihteki önemine değindi.

Sivas ve Bilecik'in Selçuklu ve Osmanlı İmparatorluğu gibi cihan devletlerinin kuruluşlarında önemli yere sahip olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Selim Yağcı, şunları söyledi:

''Öncelikle bugün İstanbul'umuzda gerçekleştirilen bu güzel etkinliğin hayırlı ve güzel sonuçlara vesile olmasını diliyorum. Gerçekleştirilen bu etkinlik ile Bilecik ve Sivas gibi iki kadim şehrin buluşmasına kaynaklık etmiştir. Bu etkinlik aynı zamanda Osmanlı Cihan İmparatorluğu'nun kuruluş toprakları olan Bilecik ile Anadolu'nun en eski ve önemli yerleşim merkezlerinden biri olan Sivas'ın tarih ve medeniyetteki bağlarını hatırlatmıştır. Bu organizasyon, her iki şehrin tanıtılmasına aracılık etmesinin yanısıra, iki şehir arasındaki kardeşlik ve dayanışma bağlarının da güçlendirilmesine aracılık etmektedir. Gerçekleştirilen bu etkinlik ile Bilecik ve Sivas arasındaki mesafeler azalmış ve her iki şehir arasında kardeş şehirlerin kurulmasına ön ayak olacak özellikler tespit edilmiştir.'' dedi.

Gerçekleştirilen etkinlikte konuşmalar yapan TBMM Başkanı  İsmet Yılmaz ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, Belediye Başkanı Selim Yağcı'dan övgü dolu sözlerle bahsetti.

3 gün sürecek olan büyük etkinlikte Bilecik'imiz birçok yönü ile tanıtılacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam