• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BAŞKAN YAĞCI “VATANDAŞLARIN MAĞDURİYETİNİ ÇÖZÜME KAVUŞTURDU”

BAŞKAN YAĞCI “VATANDAŞLARIN MAĞDURİYETİNİ ÇÖZÜME KAVUŞTURDU”

Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali ile şehir merkezi arasındaki ulaşıma dair seyahat acentelerinin oluşturduğu mağduriyeti çözüme kavuşturduklarını belirtti.

Belediye Başkanı Selim Yağcı, konu hakkında yaptığı değerlendirmede şu ana kadar vatandaşlarımızın talep ve isteklerine sessiz kalmadıklarını belirterek, konu hakkında şu bilgilere yer verdi.

Son zamanlarda kamuoyunda Bilecik Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminaline özelikle gece ulaşımı  noktasında Seyahat Acentalarının Otobüs Terminali ile Şehir Merkezi arasında ki ulaşım ağlarının kısıtlı olması ve bazı acentaların tüm illerde hizmette olan ücretsiz 7/24 iç hatlar hizmetinin bulunmaması vatandaşlarımızın maduriyeti ile sonuçlandığı üzülerek duyduk. Kamuoyunda yer alan ve şehirlerarası otobüs terminali ile şehir merkezinde gece ulaşımının yapılmaması ile ilgili Bilecik Belediyesi’nin sorumlu tutulduğu şeklindeki söylem ve düşünceler de bu anlamda ortaya konuldu.

Öncelikle Belediyemiz tarafından şehir planlamasına uygun bir yapı içerisinde gerçekleştirilen ve çevresinde bulunan hızlı tren ve çevreyolu aksları ile şehrin 30 yıllık vizyonu ve büyüme hızına entegre olarak şehre kazandırılan şehirlerarası otobüs terminali, birçok kuruluş tarafından gerek mimarisi gerek işlevi dolayısıyla ödül alan bir eserdir. Dolayısıyla ‘şehirden uzak denilerek’ olumsuz algı oluşturulması kabul edilemez bir durumdur. Öyle ki şu ana kadar gerçekleştirdiğimiz birçok proje ve atmış oduğumuz birçok önemli karar gibi ileriki zaman dilimlerinde bu projenin yerinin ne kadar isabetli bir karar olduğu halkımızca tespit edileceğine inanıyorum. Bilecik Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali, daha önce yol güzergahı boyunca yapılan uygunsuz bekleme noktaları sorununu gidermiş ve günde 200’ü aşkın otobüsün giriş ve çıkış yaptığı bir tesistir.

ULAŞIM ÇÖZÜMÜNE EL ATIYORUZ

Belediye Başkanı Selim Yağcı, değerlendirmesinde vatandaşların her zaman taleplerini ivedi bir şekilde yerine getirdiklerini ve hiçbir zaman mağdur olmalarına fırsat vermediklerini kaydederek; Bilecik Belediyesi olarak vatandaşlarımızın oluşan mağduriyete çözüme kavuşturmak adına Minibüsçüler Kooperatifimiz ve Zabıta Müdürlüğümüz eşliğinde; 14 Ocak Pazar günü gerçekleştirilecek çalışma ile Bilecik Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali ve Şehir merkezi arasında 24 saat hizmet verecek olan yeni bir hattın oluşturulması çalışmasını gerçekleştirilecektir. Belirtilen tarihe kadar vatandaşlarımızın ulaşımlarını rahat bir şekilde yapmaları ve herhangi bir mağduriyeti oluşmaması için belediyemiz tarafından halk dolmuşlarımız belirli saatler ile Şehir Merkezi ile Bilecik Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali arasında ücretsiz olarak hizmet verecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam