BAŞKAN YAĞCI YENİ OTOGARI DEĞERLENDİRDİ

BAŞKAN YAĞCI YENİ OTOGARI DEĞERLENDİRDİ

Mayıs ayı belediye meclisi 3 gündemle toplandı.

Bilecik Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı olağan toplantısı Bilecik  Belediye Başkanı Selim Yağcı başkanlığında gerçekleştirildi.

3 olağan gündem maddesiyle toplanan mecliste ilk olarak 2015 Mali Yılı Kesin Hesap raporu görüşüldü. Rapor meclisin oy birliğiyle kabul edildi.

Meclisin ikinci gündem maddesi ise Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışmalarında kullanılmak üzere 1 adet traktör alınması konusunda oldu. Traktör alımı meclisin o birliğiyle kabul edildi.

İmar konularının görüşülmesinin ardından Başkan Yağcı Ertuğrulgazi Mahallesi’nde bulunan 75. Yıl Parkı’nın 10 yıllığına kiralanması için meclis üyelerinden yetki istedi. Oy birliğiyle yetkinin verilmesinin ardından meclis toplantısı sona erdi.

MAYIS1

YENİ OTOGAR NEDEN GECİKTİ

BENZİNLİK İSTASYONU NE KİME İHALE EDİLDİ?

Belediye Başkanı Selim Yağcı, Mayıs ayı belediye meclis toplantısının ardından yapımı devam eden otogarla ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

Yeni otogar açılışının  müteahhitten kaynaklanan sebeplerden dolayı geciktiğini belirten Yağcı mayıs ayı sonunda açılması planlanan otogarın sekteye uğradığını kaydetti.

Başkan Yağcı konuyla ilgili olarak “Otogar çevre düzenlemesi çalışmaları devam ediyor. Oradaki coğrafya ve müteahhit bizi yoruyor. Müteahhit  artık son noktamıza getirdi. İnşallah bitirip yeniden geriye dönmemek için uğraşıyoruz. Müteahhit eksiklikleri bitirince kabul noktasında işlemler yapılacak.

Otogarın etrafında yeniden duvar ihalesi yapacağız. Biz otogarımızı Mayıs sonu itibariyle hizmete açarız diye düşünüyorduk ama müteahhidin bize teslim etmemesinden dolayı sekteye uğradı”  şeklinde konuştu

MAYIS2

MHP GRUBU’NDAN BENZİNLİK SORUSU

Mayıs ayı toplantısında ayrıca MHP grubu, yeni otogarın yanına yapılan benzinliğin yapılan ihalede kime, ne kadar bedelle verildiğini sordu.

Grubun sorusunu yanıtlayan Yağcı benzinlik yerini Söğüt’te mermercilik yapan Çiftyıldız Mermercilik’ten bir kişiye KDV dahil 2 milyon 600 bin TL’lik bir bedelle verildiğini belirtti.

MAYIS3

Başkan Yağcı şöyle konuştu: “Burada değer ifade eden alttaki toprak parçası değil, üzerine verilen akaryakıt istasyonu imar izni. Ve bunu da sağlayan meclisimizin almış olduğu karar. Normalde o toprak parçası bu gün itibariyle batlığınızda çevredeki değer neyse o seviyededir. Ama biz üzerine imar yetkisi koyduğumuzda değer artar. Bu yüzden imar haklarına belediyemizden özel ücret koyduk. Normalde 1 lira olan bir şey, akaryakıt istasyonu imar hakkı dediğimizde 50 lira oluyor. Bu oluşacak paydadan şehrimiz ve belediyemiz de alsın, başka dedikodular olmasın diye biz bir ücret koyduk. Her yıl da arıyor. Kim alırsa alsın o rakamı ödemeden meclis gündemine konuyu getirmiyoruz. Çok uygun yerleri olup da o parayı bulamadığı için imar hakkı alamayan hemşehrilerimiz de var. Herhalde bu ayın sonuna kadar da orada açılış yapılacak”

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam