• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BAŞKAN YAĞCI’DAN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

BAŞKAN YAĞCI’DAN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, 30 Ağustos Zafer Bayramının 95. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında; ” Türkiye üzerinde hain ve kötü emeller taşıyanlara inat, Türk Milletinin bütün dünyaya gücünü gösterdiği 30 Ağustos Zaferini ilk günkü heyecanı ve sevinci ile kutluyoruz” ifadelerini kullandı.

Mesajında; Türkiye’nin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine bugününü birlik ve beraberlik içinde gücünü tüm dünyaya daha çok duyurma ihtiyacı taşıdığını kaydeden Belediye Başkanı Selim Yağcı, şunları kaydetti:

“30 Ağustos Zaferi vesilesiyle öncelikle vatanımızın kurulmasında ve onun ilelebet muhafaza edilmesinde canlarını yitiren bütün aziz şehitlerimiz ve 15 Temmuz Demokrasi şehitlerimizi rahmet ve minnet duygularıyla anıyor, onların bıraktığı kutsal mirası korumak için canla ve başla çalışacağımızı belirtmek istiyorum. Türk milletinin tüm imkansızlıklara rağmen milli mücadelesini kazanarak bağımsızlığına sahip çıktığı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı 30 Ağustos Zaferi, tarih sayfasındaki yerini, inancın zafere dönüştüğü büyük bir kahramanlık örneği ve bağımsızlık mücadelesi olarak almıştır. Aziz milletimiz, kahraman Türk ordusuyla tek bir yürek halinde verdiği bu zorlu mücadele sonucunda elde ettiği barış ve huzur ortamını koruyarak, çağdaş uygarlık yolunda yürümeye devam edecektir. Atatürk’ün “Bağımsızlık ve özgürlük benim karakterimdir” sözü, ulusumuzun binlerce yıllık tarihini ve bağlı olduğu değerleri en özlü ve yalın biçimde bizlere anlatmaktadır. Ulusumuz, her zaman yurdunu ve bağımsızlığını canından yüce tutmuştur. Cumhuriyeti ve onun değerlerini korumak, bizlere bu büyük zaferleri armağan eden, canları pahasına bağımsız ve özgür yaşamamızı sağlayan kahramanlarımıza karşı da en önemli sorumluluğumuzdur.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nda başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanları ile birlikte 15 Temmuz kahramanları ve aziz şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman ordumuzun ve Bilecikli hemşehrilerimin Zafer Bayramını yürekten kutluyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam