Bilecik Haberleri | Değişim Gazetesi Haber Sitesi
Başkan Yağcı’nın ’’24 Kasım Öğretmenler Günü’’ mesajı
Sosyal Medyada Paylaş
23 Kasım 2013
admin

Başkan Yağcı’nın ’’24 Kasım Öğretmenler Günü’’ mesajı

Başkan Selim Yağcı mesajında,  çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmenin, eğitim ve öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile mümkün olabileceğini belirterek, şunları kaydetti:

“Eğitim sorunlarını çözen devletlere baktığımızda bu devletlerin kültür, sanat, bilim ve sosyo-ekonomik alanda kalkınmış ve ilerlemiş olması gözlerden kaçmayan bir unsur olmuştur. Buradan da anlaşıldığı gibi, kalkınmanın temel şartı, eğitim ve öğretimdir. İnsan dünyaya gözlerini açtığı andan itibaren algılamaya başladığı çevrede, aile içi eğitimin yanı sıra, yine de yardıma muhtaçtır. İşte bu hususta okul ve öğretmenin devreye girmesi ile bu ihtiyaç karşılanmış olur. Bunlarla birlikte, öğretmen; eğitimi, öğretimi ve insanlara bir hayat boyu rehber olmayı meslek edinen kimsedir. 'Milletleri kurtaranlar; Yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet, henüz millet adını alma kabiliyetini kazanmamıştır' diyen Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, eğitim ve öğretimin bir millet için ne kadar önemli olduğunu bu özlü sözü ile bizlere açıkça anlatmıştır. Böyle anlamlı ve güzel bir günde, öncelikle Baş Öğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnet duyguları ile anıyor, tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum.''

Eğitimin yaşamın olmazsa olmazlarından biri olduğunu vurgulayan Başkan Selim Yağcı, mesajında ayrıca şunları aktardı:

''Bizler bugün yöneticiler olarak, fiziki anlamda birçok eser yapabiliriz. Ancak bunları kullanacak donanımlı, eğitimli nesilleri yetiştiremezsek, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı iyi ortamlarda büyütemezsek aslında yapmış olduğumuz çalışmaların hiçbir anlamı olmaz. Fiziki alanların, eğitim yuvaların anlam kazanması, iyi ve fedakar öğretmenlerin eliyle olmaktadır. Bizler de bu anlamda Bilecik Belediyesi olarak, gerek minik yavrularımıza, gerek okullarımıza destek verme imkanı bulduğumuz için kendimizi mutlu ve bahtiyar buluyoruz. Gülen her bir çocuğumuzun tebessümünde tarifi imkansız mutluluk ve gurur duyuyoruz. Ben bu vesile ile değerli öğretmenlerimizin bu güzel ve önemli gününü tekrar tebrik ediyor, bilime ve insanlığa katkılarının devamını diliyorum.” (Bilecik Belediyesi)

Bir Yorum Bırak

*

code

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Bursa Web Tasarım