BAŞKAN YAĞCI’NIN “3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ” MESAJI

BAŞKAN YAĞCI’NIN “3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ” MESAJI

Başkan Selim Yağcı, mesajında engelli vatandaşlara gösterilen ilgi ve desteğin sosyal devlet anlayışının ve çağdaşlık ölçülerinden biri olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Çağımızın getirdiği gelişmelere paralel olarak engelli vatandaşlarımıza pek çok alanda çalışma ve üretime katılma imkânları sunulmaktadır. Bu fırsatlardan istifade etmelerine imkân sağlayarak, engellilerin başkalarına muhtaç olmadan toplumsal hayata katılmaları için gayretlerimiz sürmektedir. Toplumun ayrılmaz bir parçasını oluşturan, günlük yaşamda karşılaştıkları güçlükleri yakından izlediğimiz engelli vatandaşlarımıza ilişkin konular, her kesimin yakın ilgisini gerektirmektedir. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına karşı göstereceğimiz ilgi ve üreteceğimiz çözümler, insanımıza ve toplumumuza duyduğumuz saygının en önemli göstergelerinden birini oluşturmaktadır.”

 

“ENGELLERİ BİRLİKTE AŞIYORUZ”

 

Bilecik Belediyesi sosyal sorumluluk projeleri kapsamında hayatımızın bir parçası olan engellilere yönelik çeşitli projeleri yürüttüklerini ve engelleri birlikte aştıklarını aktaran Başkan Selim Yağcı, şöyle devam etti:

“Ulaşılabilirlik hususunda tüm kaldırımlarımızı engelli kardeşlerimize uygun hale getirmeye çalışıyoruz. Bu çalışmalar kapsamında 2012 yılında, şehrimizde 11,5 kilometrelik kaldırım düzenlemesi ve hissedilebilir kaldırım döşenmesi çalışmaları yapıldı. 2013 yılında ise UDEP projesi kapsamında şehir merkezimizde, döşenecek olan 7 bin metrelik hissedilebilir kaldırım taşı çalışmasında yaklaşık 3 bin metrelik çalışma tamamlandı. Ayrıca, şehrimizin tüm mahallelerindeki cadde ve sokaklarda yapılacak olan 10 bin metrelik kaldırım çalışmalarının 3 bin metresi hissedilebilir kaldırım taşı ile döşendi. Öte yandan, 24 saat kesintisiz hizmet sunan engelsiz ulaşım aracımız ile bu anlamda ihtiyacı olan kardeşlerimizin ulaşımını sağlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ayrıca bedensel engelli vatandaşlarımıza ihtiyaçları doğrultusunda akülü ve normal tekerlekli sandalye yardımlarımız sürüyor. Yine sosyal belediyecilik ve sosyal sorumluluk projeleri kapsamında belirli aralıklarda engelli vatandaşlarımız ve aileleriyle çeşitli etkinlikler vesilesiyle bir araya geliyoruz. Bilecik Belediye Başkanlığı olarak, destek ve katkılarıyla engellilerimizin ihtiyaçlarına hizmet eden tüm hayırseverlerimizi ve tüm sivil toplum kuruluşlarımızı tebrik ediyor,  Dünya Engelliler Gününü kutluyorum.” (Bilecik Belediyesi)

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam