• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BAŞKAN YALÇIN AK PARTİ’DEN İSTİFASINI DUYURDU

BAŞKAN YALÇIN AK PARTİ’DEN İSTİFASINI DUYURDU

AK Parti Önceki Dönem Pazaryeri Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, özellikle 2019 yerel seçimlerinde parti içinde ihanetlerle karşılaştığını ve AK parti teşkilatlarında 2002 ruhunun kaybolduğunu toplum odaklı değil kişi odaklı bir siyaset anlayışının yer edindiğini gerekçe göstererek partiden istifa ettiğini duyurdu.

Muzaffer Yalçın yaptığı basın açıklamasında, Adalet ve Kalkınma Partisinde 2003 yılında üye olduğunu ifade ederek; “2004 yılında il genel meclisi üyesi adayı olarak başlamış olduğum siyasi hayatıma 2004-2009 yılların da il genel meclisi üyeliği yaptım.2009 yerel seçimlerinde Ak Partiden belediye başkanı adayı olup 2009-2014 ve 2014-2019 yıllarında güzel ilçem Pazaryeri’ne 2 dönem Belediye Başkanlığı yaptım .Halka hizmet Hak’ka hizmet anlayışı ile büyük projelere imza atarak ilçeme katkı sağladım.2019 yerel seçimlerinde partim tarafından tekrar belediye başkanı adayı oldum.Çeşitli entrikalar la seçimi kaybettim” dedi.

Muzaffer Yalçın basın açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın Recep Tayyip Erdoğan (bu can bu bedende olduğu sürece tren den inen tekrar trene binemez sözünü Urfa Mitinginde söylemesi sebebi ile bizde bu sözü 2019 yerel seçimlerinde Pazaryeri halkına duyurduk. Duygu sömürüsü yaparak mobing uyguladığım imajını verdiler.Kendisi ile 12 belediye işçisi mevsimlik işçi iken benim tarafımdan kadroya alındı.onlara kadroyu ben  verdiğim halde sekreterlikten özel kalem müdürlüğüne geçtiğini ve mobing uygulandığını Fox tv ye kadar duyurdular. Mevcut belediye başkanı o dönemin kadrolu işçisiydi,vasfı da özel kalem  müdürü değil su sayacı okuma işçisi kadrosunda idi.Asıl kadrosu su sayacı okuma işçisi olduğu halde kendisine Ak masa da görev verdim işten atmadım. Hatta 31 Mart 2019 tarihine kadar işe gelememe raporu alarak maaşını belediye bütçesinden almış raporlu olarak seçim çalışmalarına devam etmiştir.

Ayrıca Pazaryeri belediyesinde özel kalem müdürü olarak bir kadro yoktur. işçi kadrosunda olan birinin memur kadrosunda özel kalem müdürü olması kanunen imkansızdır.

Pazaryeri hemşehrilerimle birlikte çok büyük hizmetler gerçekleştirdik, İlçemize 300 trilyonluk yatırımda pay sahibi oldum.

-50  yıllık hayalimiz Ahı dağı yolu

-Dereköy Barajı

-Belediye Hizmet Binası ve iş Ticaret Kültür merkezi

-Sağlık meslek lisesi

-Gençlik merkezi

-Belediye Kültür merkezi

-ilçe stadı

-Mezbahane

-Pazarlı bey konağı Kültür sanat evi

-Hanımlar Lokali

-Kapalı Halı Saha ve sosyal Tesis

-Hanımlar Lokali

-Yüksek okul öğrenci otağı

-Konferans salonu

-Dereköy kavşağı kör nokta,koca meşe yolunun düzeltilmesi 3 Km yol,Akgün seramik altı kör nokta,odun deposu ve Dereköy kavşağı arası 40 metre kamulaştırma

-Aqua Parklı yarı olimpik yüzme havuzu

-İlçe hamamı ve kapalı yüzme havuzu

-İlçe meydanı sokak sağlıklaştırma projesi

-Doğanlar Cami restorasyon

-Halk eğitim merkezi yaşam alanı

-94 konut projesi

-Beytepe sosyal tesisleri ve çevre düzenlemesi

-Pazarlıbey ve 17 Türk Devleti Anıtı, Makarnacı Hüseyin Baş Pehlivan anıtı

-Çamaşırhane

-10 adet park

-15 adet araç

-İmar planlarının revize edilmesi eski çevre yolunun kaldırılarak yeni yaşam alanı oluşturulması

-Kara Elmalar deresi Islahı

-Esemen çöplüğünün kaldırılması

-Yüzbaşı mahallesi sokak sağlıklaştırma

-Kara Mustafa Paşa Cami restorasyon ve imar durumu

-İlçeye yapılacak olan endüstri meslek lisesinin ödeneği çıkartılması imarının yapılması ihaleye hazır hale getirilmesi

Bu hizmetlerin gerçekleştirilmesinde Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Pazaryerili Bakanlarımız Prof. Nabi Avcı, Doç. Dr Yalçın Akdoğan’a  Milletvekillerine Belediye Başkanı arkadaşlarıma Belediye ve İl genel meclisi üyelerime, ilçe teşkilatlarıma ve bize güvenerek 10 yıl boyunca Pazaryeri’ni yönetme yetkisi veren Hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum. Hep Birlikte Başardık Pazaryeri kazandı…

Geldiğimiz bu noktada merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun dediği gibi (Bir saniyesine bile hakim olamadığımız bir hayat için bu kadar fırıldak olmaya lüzum yoktur ) sözünün her zaman ilkem olarak gördüğümden siyasi hayatım boyunca her zaman hizmet odaklı oldum. Siyasi entrikalara çirkin siyasi projelere girmedim Dürüst ilkeli siyaset yapmaya çalıştım. Özellikle 2019 yerel seçimlerinde parti içinde ihanetlerle karşılaştım. Ak parti teşkilatlarında 2002 ruhunun kaybolduğunu toplum odaklı değil kişi odaklı bir siyaset anlayışının yer edindiğini üzülerek gördüğümden  Ak partiden İSTİFA ediyorum..Kamuoyuna saygılarımla duyurulur.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam