Başkan Yalçın İftarını Yaşlılar Evinde Açtı

Başkan Yalçın İftarını Yaşlılar Evinde Açtı

Başkan Yalçın Yaşlılar Evi sakinleriyle bir araya geldiği iftar yemeğinde,  yaşlıların tek tek ellerini öperek  hayır dualarını aldı ve “Önümüzdeki yıllarda dünyanın karşılaşacağı en ciddi problem yaşlılık ve yalnızlık olacaktır.” diyerek tüm Pazaryerilileri, yaşlıları ziyaret etmeye çağırdı. Büyüklere sevgi ve saygının Türk örf ve adetlerinde en önemli unsur olduğunu vurgulayan Başkan Yalçın ve AK Parti ilçe Başkanı Turan Yaşlılar Evi sakinleriyle iftar yemeği sonrasında çay içerek, yaşlıların hal hatırlarını sordular.

İftar yemeğini Yaşlılar Evi sakinleriyle paylaşmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Muzaffer Yalçın “Bugün, yaşamın temel direkleri ve hayatın rehberi olan yaşlılarımızla olmak, iftarı onlarla idrak etmek istedim. Tabi yaşlılarımızla yalnızca bir gün olmaya değil mümkün olduğunca her zaman birlikte olmaya gayret gösteriyoruz. Hepsine sağlıklı uzun ömür diliyorum. Tüm varlıklı kişilerin ve kamu kurumlarının da, iftar sofralarını, hasta, yaşlı ve yoksullarla paylaşmalarını isterim.

Halkımız, ramazan ayı boyunca büyüklerimizi ziyaret etsinler,  geleceğimizi sağlayan yaşlılarımızla buluşsunlar. Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Onlara hassasiyetle yaklaşmalı ve toplumda hak ettikleri yeri almalarını sağlamalıyız. Kültürümüzü ve değerlerimizi bugünlere taşıyan en kıymetli varlıklarımız olan yaşlılarımız, büyüklerimiz toplum hayatımızın temel direkleri ve yol göstericileridir. Yaşlılarımıza rahat bir hayat sunmak, mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamlarını sürdürmelerini sağlamak toplumuzun da önemli vazifeleri arasında olmalıdır” diye konuştu.(Pazaryeri Belediyesi)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam