BAŞKAN YARDIMCISI GÜRSES’TEN YALANLAMA GELDİ; “Elin Sinoplusu’ diye bir ifade hiç geçmedi”

BAŞKAN YARDIMCISI GÜRSES’TEN YALANLAMA GELDİ; “Elin Sinoplusu’ diye bir ifade hiç geçmedi”

Bilecik Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Gürses, geçtiğimiz günlerde Bilecik gündemini etkileyen ve Bilecik Belediye Meclis toplantısı’nda Çetin Kaya ile yaşadıkları gerginlikte geçtiği iddia edilen ‘Elin Sinoplusu gelmiş Bilecik’te ahkam kesiyor’ ifadesini yalanlayarak, AK Parti Bilecik İl Teşkilatını bu konu hakkında özür dilemeye davet etti.

Başkan Yardımcısı Gürses, Çetin Kaya ile Gülümbe hakkında bir tartışmanın söz konusu olduğunu, olay sonrası İl Başkanı Fikret Karabıyık ile görüştüğünü ifade etti. Gürses, “Çetin beyle bizi bir araya getir, ortaya Kur’an-ı Kerim’i koyacağız, elini basacak iki çocuğunun üzerine gözlerimin içine bakarak, ‘Sen bana elin Sinoplusu dedin’ desin ben bütün suçlamaları kabul edeceğim ve gereğini de yapacağım” dedi.

“Hadise bir linç kampanyasına dönüştürülmeye çalışılıyor”

Başkan Yardımcısı Gürses yaşanan hadisenin bir linç kampanyasına dönüştürülmeye çalışıldığını ifade ederek,  Milletvekili Selim Yağcı, İl Başkanı Fikret Karabıyık ve AK Parti Grup Sözcüsü Çetin Kaya başta olma üzere AK Parti Bilecik İl teşkilatının halka yanlış bilgiler aktardığını ve bu durumdan dolayı da vatandaştan özür dilemeleri gerektiğini ifade etti. Başkan Gürses, “Sosyal medyada, basında 2-3 gündür organize bir şekilde hadise bir linç kampanyasına dönüştürülmeye çalışılıyor” ifadelerini kullandı.

“Oranın hakkını hukukunu savunuruz sana kalmaz’ gibi ifadeleri kullandım”

Başkan Yardımcısı Gürses, Kaya’ya karşı bir müdahalesinin olmadığını, kavga gerektirecek bir durumun ise söz konusu olmadığını ifade etti. Başkan Yardımcısı Gürses, “ Sadece yanına gittiğimizde orada Gülümbe ile ilgili hak ve hukuktan konuşmaya çalıştı, tekrar söylüyorum, ‘Gülümbe’nin hakkını, hukukunu savunmaksa, ben ticari işlerim sebebiyle uzun yıllar Gülümbe’de hizmet ettim. Gülümbe’yi kapı kapı Çetin Beyden de iyi bilirim. Biz oranın hakkını hukukunu savunuruz sana kalmaz’ gibi ifadeleri kullandım” dedi.

“Elin Sinoplusu’ diye bir ifade hiç geçmedi”

Haberleri İncelediğinde ‘Elin Sinoplusu bize ahkam kesiyor’ demişim diyen Gürses, ‘Elin Sinoplusu bize ahkam kesiyor’ demişim ben, kayıtların tamamı mevcut, böyle bir ifade var mı, yok mu bakalım, yoksa da tüm Sinoplu hemşerilerimizden, tüm bu şehirde bizimle beraber yaşayan hemşerilerimizden özür dilemek zorunda kalacak kendisi eğer adamlarsa özür dilemeleri gerekir” şeklinde konuştu.

“İki gün oldu Fikret Karabıyık’tan ses yok”

Yaşanan gelişmelerin akabinde AK Parti Bilecik İl Başkanı Karabıyık’ı aradığını söyleyen Gürses, “Açıklamasından sonra Fikret Karabıyık Başkanı aradım ve ‘Çetin beyle bizi bir araya getir, ortaya Kur’an-ı Kerim’i koyacağız, elini basacak iki çocuğunun üzerine gözlerimin içine bakarak, ‘Sen bana elin Sinoplusu’ desin ben bütün suçlamaları kabul edeceğim ve gereğini de yapacağım’ dedim. İki gün oldu Fikret Karabıyık’tan ses yok.”

“Hiçbir arkadaşım öyle bir şey duymadığını söylüyor”

Gürses, “Eğer ağzımdan böyle bir şey kaçmış olsa özürde dilerim, ben böyle bir ifade kullanmadım arkadaşlarıma soruyorum hiçbir arkadaşım öyle bir şey duymadığını söylüyor” ifadelerine yer verdi.

“Muhammet Karadayı herhalde, ‘ben duydum’ diyormuş”

İl Başkanı’ndan şunu beklerdim, mertlikte bunu gerektirir hemen bizi o akşam yüzleştirirdi sonradan duyduk ki, ‘ben duymadım, bana arkadaşlar söyledi’ diyormuş Çetin bey. Şimdi kim uydurdu diye sorduğumda öğreniyorum, çok ilginç 25 tane Meclis üyesinden Muhammet Karadayı herhalde, ‘ben duydum’ diyormuş. Başka bir tane Allah’ın kulu böyle bir şeye şahit olmamış.

“Bu bilinçli yapılmış bir linç kampanyasıydı”

“Hepsini sırayla tüm hemşerilerimizden özür dilemeye davet ediyorum”

Yaşanan olayların halka yanlış aktarıldığını iddia eden, Başkan Yardımcısı Gürses,  “Kalktılar önce İlçe Başkanı, İl Başkanı sonra Milletvekiline kadar hepsi açıklama yaptı. Bizi hemşerilerimiz tanır, hemşerilerimizi yalan ve yanlış bilgi ile kandırdıkları için Milletvekili, İl Başkanı ve Çetin beyi hepsini sırayla tüm hemşerilerimizden özür dilemeye davet ediyorum” şeklinde ifade etti.

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam