BAŞKANDAN KIZILAY’A DESTEK

BAŞKANDAN KIZILAY’A DESTEK

 

Türk Kızılay’ının Batı Anadolu Bölge Kan Merkezi’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Eskişehir Kan Bağış Merkezinin il ve ilçelerde kurduğu kan toplama merkezleri kapsamında bugün kan bağışları Bozüyük Belediyesi Tabipliği’nde toplandı. 
Bozüyük Belediyesi Tabiplik binasında yapılan Kan Bağışı Kampanyasına Bozüyük Belediye Başkanı Ahmet Berberoğlu da kan bağışında bulunarak destek verdi. Öğle saatlerinde Tabiplik binasına gelen Başkan Berberoğlu burada hem kan verdi hem de diğer kan bağışı yapan vatandaşlarla bir süre sohbet etti. Ülkemizde bu tür faaliyetlerin gün geçtikçe artan sayıda katılımlarla devam ettiğine dikkat çeken Başkan Berberoğlu, vatandaşlarımızın kan bağışının önemini fark ederek, özellikle de düzenli kan bağışının hem kişi hem de toplum için faydalı olduğunu söyledi. 
Kızılay yetkilileri yaptıkları açıklamada; ‘Türk Kızılayı, potansiyel kan bağışçılarına daha kolay ulaşabilmek ve onların ihtiyaçlarına cevap verebilmek amacıyla kan toplama faaliyetlerini, kan bağışçılarının bulundukları mekânlara giderek gerçekleştirmeye çalışmaktadır. Potansiyel kan bağışçılarına aynı anda ulaşabilmek amacı ile belediyeler, işyerleri, fabrikalar, üniversiteler, kamu, sivil toplum kurum ve kuruluşlarını kapsayan kan bağışçısı kazanım çalışmaları faaliyetleri artarak yürütülmektedir’ dediler.
 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam