BAYRAM İKRAMİYELERİNİ ”MİLLİ DAYANIŞMA KAMPANYASI”NA BAĞIŞLADILAR

BAYRAM İKRAMİYELERİNİ ”MİLLİ DAYANIŞMA KAMPANYASI”NA BAĞIŞLADILAR

Bilecik’te, bir aile Vefa İletişim Merkezi’ni arayarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” sloganıyla başlattığı ‘Milli Dayanışma Kampanyası’na bağışta bulundu.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sokağa çıkması kısıtlanan Cemal Güner, Vefa İletişim Merkezi 112 Hattı’nı arayarak kendisinin, eşinin ve annesinin, yardım talebinde bulunmak için değil, bayram ikramiyelerinin tamamını Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde başlatılan ”Milli Dayanışma Kampanyası”na bağışlamak istediğini bildirdi.

Güner, İsmetpaşa Mahallesi Futbol Sokak’taki evine gelen Vefa Sosyal Destek Grubu görevlilerine imza karşılığında 2 bin 500 lirayı verdi. Belirtilen hesaba parayı yatıran ekipler daha sonra makbuzu Güner’e teslim etti.

Vali Bilal Şentürk tarafından da aranılan Cemal Güner, ”Pandemi felaketi sebebi ile yaşam şartları bozulan kardeşlerimizin geçinebilmeleri için sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başlatmış olduğu ”Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyasına biz Güner ailesi olarak buradan destek veriyoruz. Ben, annem ve eşimin emekli bayram ikramiyelerini ayrı ayrı bu kampanyaya bağışlıyoruz Türkiye’de ilk defa bayram ikramiyesi vererek biz emeklileri sevindiren hükümetimize buradan teşekkürlerimizi sunuyorum. Bir nebze faydamızın olmasını istedik, olduysak ne mutlu bize.” dedi.

Vali Şentürk de Cemal Güner’e, 82 yaşındaki annesi Fatma Güner’e ve eşi Gülsen Güner’e kampanyaya desteklerinden dolayı teşekkür ederek, şunları ifade etti:

”Zorda kalan insanlarımızın yaralarını sarmak üzere Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı ”Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyasına ailece katkı sağlayarak hassasiyet göstermeniz bizleri duygulandırıyor. Ramazan ayında, zorda olan insanlarımızın sıkıntılarını böyle paylaşınca üstesinden gelemeyeceğimiz birşey yok. Emekli olarak bayram ikramiyenizi buraya tahsis etmiş olmanız hakikaten mutlu etti. Allah hayrınızı kabul etsin inşallah. Az veya çok önemli değil önemli olan insanın gönlünün zenginliği. Siz ve aileniz bu duyarlılığı hissetmişsiniz ve göstermişsiniz. Milletimiz adına teşekkür ediyoruz. Herkes elinden geleni, gönlünden koptuğunu verdiği zaman milletimizin yaraları her zaman sarılmıştır. Aynı şekilde birlik ve beraberlik içerisinde, bu duyarlılığı gösteren sizler gibi insanlarla beraber inşallah bununda üstesinden geleceğiz. Bir taraftan da bu dertten kurtulalım diye dua edeceğiz.”

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam