• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BAYRAM ÖNCESİ GIDA DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR

BAYRAM ÖNCESİ GIDA DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri tarafından Ramazan Bayramı öncesi gıda denetimlerine devam edildi.

BAYRAM ÖNCESİ GIDA DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR5

Gıda kontrolörleri ile bazı işletmeleri denetleyen İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hacı Dursun Yıldız denetimler ile ilgili şu bilgileri aktardı;

“Yıl boyu rutin olarak devam eden gıda denetimlerimize, yaklaştığımız mübarek Ramazan Bayramı öncesi İl ve İlçe Müdürlüğümüz ekipleri tarafından düzenli olarak devam edilmektedir. Pastacılık ürünleri, ekmek- pide, şekerleme ve şuruplu tatlılar, et ve et ürünleri ve her türlü üretilen temel gıda maddelerine yönelik sağlıklı üretimin gerçekleşmesi, çalışan ve işyeri hijyeni, mevzuata uygun gıdanın satışa sunulması konularında denetimlerimiz yapılmaktadır.

BAYRAM ÖNCESİ GIDA DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR4

Yapılan denetimlerde insan sağlığını tehlikeye düşürecek düzeyde bir olumsuzluk gözlenmemiş olup; eksikliğin riskine göre olumsuzlukların yaşandığı yerlere süre verilerek o süre içinde eksikliğin giderilmesi istendi. Gerekli koşulları oluşturmayan işletmelere yasal yaptırımlar konusunda Bilecik halkının sağlığı için asla taviz verilmeyecektir. Hiç kimsenin insanımızın güvenilir gıda tüketmesini engellemeye ve tehlikeye atmaya haksız kazanç sağlamaya hakkı yoktur.

BAYRAM ÖNCESİ GIDA DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR2

Gıda güvenliği konusunda başarının anahtarı olan “En iyi denetçi yediğine, içtiğine dikkat eden, sorgulayan ve hesap sorabilen bilinçli bir tüketicinin kendisidir.” Bu bağlamda tüketicilerimizin mümkün olduğunca aldıkları ürünlerin etiket bilgilerine ve muhafaza koşullarına dikkat etmeleri, gıda ile ilgili her türlü şikâyetlerini Bakanlığımızın Alo Gıda 174 Hattı’na bildirmeleri vatandaşlık görevidir.”

BAYRAM ÖNCESİ GIDA DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR3

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam