BBP Genel Başkanı Destici Bilecik’te

BBP Genel Başkanı Destici Bilecik’te

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Destici, Bilecik Alperen Ocakları’nın Pelitözü Gölpark’ta düzenlediği “Büyük Birlik Şenlikleri” etkinliğine katıldı.

Türkiye’nin günlerdir Taksim’deki Gezi Parkı’nda yaşanan hadiselerle meşgul edildiğini belirten Destici, “Bugün, bir gündem perdeleme ile karşı karşıyayız. Türkiye bugün, Suriye’yi konuşması lazım. Şurada 51 tane canı kaybedeli ne kadar oldu? Biz, bu kadar vefasız bir millet miyiz? Biz, daha onların acısını tutmadan, onların katillerini, onu tezgahlayanları ortaya çıkartmadan döndük birbirimize düştük ve birbirimizle uğraşmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

 "Eskişehir’deki Atatürk Stadı’nın yıkılıp yerine AVM yapılmasına, Sivas’taki Tekel binasının yıkılıp yerine yeni binaların yapılmasına da karşıyım" diyen Destici, şöyle konuştu:

"Özellikle Cumhuriyet’ten sonra adeta ecdadımıza bir savaş açıldı. İstanbul başta olmak üzere pek çok tarihi yapımızın kıymeti bilinmedi. Binlerce tarihi yapımız yok edildi. 'Osmanlı’dan öç alacağız, Osmanlı’nın hiçbir izini burada bırakmayacağız' anlayışıyla maalesef bize bunlar yapıldı. Biz de yapılaşmaya karşıyız, elbette ki protesto herkesin hakkıdır ama bunların asla teröre ve şiddete bulaşmaması lazım. Molotof kokteyliyle, taşlarla polise saldırmak ne oluyor? Protesto, eylem gerçekten adam gibi yapılırsa, gerçekten amacına uygun olursa, biz de gider o eylemin yanında dururuz. Ama protesto bir öç almaya, başka işlerin hesabını görmeye yönelirse elbette ki bunu da doğru bulmayız." 

Destici, polisin orantısız güç kullanımını da doğru bulmadığını söyledi. Destici, Taksim Gezi Parkı ile ilgili olaylarda sürecin iyi yönetilemediğini dile getirdi. 

– Topçu Kışlası'nın yapılmasını destekliyoruz

Destici: “BBP olarak, Topçu Kışlası’nın tarihi yapısına uygun olarak yeniden yapılmasını destekliyoruz” dedi. 

Topçu Kışlası’nın bir anlamı olduğunu ifade eden Destici, "Bütün Türkiye’deki kardeşlerime çağrım şudur; herkesi sağduyuya davet ediyorum. Birilerinin tezgahına düşmesinler. Evet hükümet burada yanlış yapmıştır, hükümet geri adım atmalıdır” diye konuştu.

Destici, BDP ve CHP başta olmak üzere bütün sol parti marjinal grupların ve ulusalcıların, bu olaylardan rant elde etmeye çalıştıklarını savundu. 

Doğrunun kimden gelirse gelsin yanında olduklarını belirten Destici, “Toplumun içerisinde, kamuoyu önünde alkol tüketmenin bireysel bir hak olduğunu asla düşünmüyorum. Aklı başında, akıl sahibi, güzel bir ruha sahip bir insan nasıl olur da alkol düzenlemesine karşı çıkar, bunun bir hak ve özgürlük olduğunu dayatmaya kalkar, bunu anlamış değilim” ifadelerini kullandı.       

2. Abdülhamit Han'ın 3. kuşaktan torunu Abdülhamit Kayıhan Osmanoğlu'nun da katıldığı etkinlikte halk ozanı Esat Kabaklı ile yerel sanatçılar konserleri ve halk oyunu ekipleri gösteri sundu. Destici, Osmanoğlu ve etkinliğe destek sağlayanlara plaket verdi. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam
Mobil Sürüme Geç