Belediye Başkan Vekili Nihat Can’ın ’’1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’’ Mesajı

Belediye Başkan Vekili Nihat Can’ın ’’1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü’’ Mesajı

Mesajında; ''Yaşlılarımız; geçmişimizin tecrübelerini bugünlere aktaran, milli kültürümüzü ve toplumsal değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan, cemiyet hayatımızın en kıymetli hazineleridir'' şeklindeki ifadeye yer veren Başkan Vekili Nihat Can, şunları aktardı:

''Her bireyin kendisinin de yaşlanacağını her zaman hatırında tutması gerekir. Yaşlılarına gereken önemi vermeyen, onlara sahip çıkmayan ihtiyaç duydukları sevgi ve saygıyı kendilerinden esirgeyen bir toplumun güven ve huzur içinde olması mümkün değildir. Üzerinde yaşadığımız topraklarda medfun bulunan Şeyh Edebalı’nın “Bereket Büyüklerle Beraberdir” sözünde belirtildiği gibi huzurumuz için yaşlıların iyi dilek ve temennilerine ihtiyacımız olduğunu aklımızdan çıkarmamalıyız. Bir diğer husus ise şudur ki, milletimiz tarihin her döneminde yaşlısına gereken değer ve önemi vermiştir. Günlük hayatımızda ise büyüklerimize karşı olan davranışlarımız çocuklarımıza örnek teşkil etmektedir.

Yaşlılarımıza Devletimizin ve Hükümetimizin de büyük olanaklar sağladığını, onların rahatı ve huzuru için her türlü imkanın düşünüldüğünü de unutmamak gerekir. Bilecik Belediyesi olarak bizler de bu anlamda üzerimize düşen bütün görevleri yapmak üzere her zaman hazırız. Türk ve İslam yaşantısı gereği bizler, yaşlılarımıza vermemiz gereken değeri sadece bir gün veya bir ay ya da bir yıl ile sınırlandıramayız. Bizler çok şükür, varoluş kaynağımız olan yaşlılarımıza gereken saygı ve hürmeti bir ömür boyu veren bir anlayışın temsilcileriyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle bizleri bugünlere getiren ve geleceğe hazırlayan büyüklerimizin,  Yaşlılar gününü kutluyor, mutlu ve huzurlu günler geçirmeleri temennisiyle tüm büyüklerime sağlık ve afiyet diliyor, saygılarımı sunuyorum.''

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam