BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI KURU “TAMAMEN KOMPLO”
admin • 16 Şubat 2016 17:57:23 
BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI KURU “TAMAMEN KOMPLO”

Bozüyük’te yaşanan köpek katliamının sorumlusu olarak gösterilen Bozüyük Belediyesi tepkilerin çığ gibi büyümesinin ardından basın açıklamasında bulundu.

 

Geçtiğimiz günlerde Bozüyük’te sahipli köpeklerin belediyenin himayesine alınmasının ardından vahşi bir şekilde öldürülmüş halde bulunması kamuoyunda büyük yankı yarattı. Haberi yayınlamamızın ardından ulusal basın da dahil olmak üzere pek çok haber sitesinin konuya duyarlılık göstermesi ve imza kampanyası başlatılması Bozüyük’te büyük gündem yarattı. “Bozüyük’te Köpek Katliamı” olarak yayınladığımız haberin ardından hayvanseverler olayın sorumlusu olarak Bozüyük Belediyesi’ni gösterdi.

 

Tepkilerin artmasının ardından ise Bozüyük Belediye Başkan Yardımcısı Nazmi Kuru tarafından basın açıklamamsı gerçekleştirildi.Olayın tamamen bir komplo teorisi olduğunu ileri süren Kuru şu açıklamalarda bulundu:

 

“Bazı hayvan severlerin kamuoyunu yanlış bilgilendirerek ‘hayvan severler’ adı altında Belediyemize yönelik başlatmış olduğu algı operasyonunu şaşkınlık içerisinde gözlemliyoruz. Öncelikle böyle insanlık dışı bir uygulamayı belediyemiz birimleri ya da personeli tarafından yapılmasının mümkün olmadığını beyan eder, olayı kesinlikle kabul etmediğimizi belirtmek isteriz. Böyle bir vahşeti yapanları, yaptıranları ve olayı bize mal ederek belediyemize yakıştıranları da şiddetle kınıyoruz.

 

Yaşanan olayların ardından Pazartesi günü hayvan severler tarafından Belediyemize yapılan ziyarette Camiliyayla mevkiinde bulunan köpeklerle alakalı, belediyemiz hem sosyal medyada hem de yazılı basında suçlanmıştır. Olay hayvan severlerin suç duyurusunda bulunması sonucu adli mercilere intikal etmiştir ve soruşturma kapsamı dahilindedir. Gerek sosyal medyada gerekse yazılı basında belirtilen suçlamaları Bozüyük Belediyesi olarak kabul etmiyoruz. Belediyemiz ekipleri sahipsiz ve sokak hayvanlarıyla alakalı 5199 sayılı kanun çerçevesinde çalışmalarını sürdürmektedir. Bu olayın üzüntüsünü Belediye olarak biz de yaşamaktayız. Özellikle sosyal medyada yapılan suçlamalar ve iftiralarla alakalı olarak personelimiz ve kurumumuz gerekli suç duyurularında bulunmuştur.

 

Sonuç olarak; Belediyemiz her geçen gün standartlarını yükselterek hayvan dostu uygulamaları ile dikkat çeken bir belediye haline gelmiştir. Belediyemiz tarafından sokakta bulunan sahipsiz köpekler toplama ekiplerince rehabilitasyon maksadıyla barınağa getirilir. Gerekli durumlarda tedavileri yapılır, kısırlaştırılma işleminden sonra küpelenerek doğal yaşam ortamına salınır. Havaların soğuması ile birlikte sokak hayvanlarımızın kışı rahat geçirebilmeleri amacıyla ilçemizin muhtelif yerlerine yerleştirdiğimiz mama kaplarındaki mamaları her gün belirli saatlerde yenileyerek sokak köpeklerinin aç kalmasına izin vermedik. Kuşlarımıza yem verdik. Yeni yaptığımız kedi evlerimizin montajını daha yeni tamamladık. Biz bir taraftan sokak hayvanlarımız için daha iyi imkânlar sunma gayreti içerisindeyken böylesine insanlığa sığmayan bir olayın belediyemize mal edilmeye çalışılması bizleri derinden üzmüştür.

 

Konunun belediyemizin yakın takibi altında olduğunu belirtir, olaylarla alakalı gelişmeleri kamuoyu ile paylaşacağımızı belirtmek isteriz.”

 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x