BELEDİYE BAŞKANI AYHAN ÖDÜBEK İSTİFA ETTİ

BELEDİYE BAŞKANI AYHAN ÖDÜBEK İSTİFA ETTİ

İnhisar Belediye Başkanı Ayhan Ödübek partisinden istifa etti .Başkan Ödübek gazetemize yaptığı açıklamasında ilçesine ve partisine zarar vermemek için MHP’den istifa ettiğini açıkladı. 29 Mart 2014 yerel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisinden aday olan ve az bir oy farkıyla Belediye Başkanlığı seçimlerini kazanan Ödübek ilçede son yaşanan olaylardan dolayı istifa ettiğini belirtti.

 

“Herhangi bir partiye geçecek misiniz?” sorumuza Belediye Başkanı Ayhan Ödübek; “Şimdilik görevime bağımsız olarak devam edeceğim” diyerek cevap verdi.

 

İnhisar Belediye Başkanı Ayhan Ödübek istifasına ilişkin yayınladığı basın bildirisinde şu ifadelere yer verdi;

“15 Temmuz 2016 tarihinde saat 9 sularında Ak Parti İlçe Başkan Yardımcısı Serkan Üstün’ün düğününü hayırlamak vesilesiyle düğün alanında bulunduğum sırada, her vatansever insanın olduğu gibi benimde asla tasvip etmediğim ve onaylamadığım darbe girişiminde bulunulmuştur. Düğünde bulunduğumuz için gelişmeler hakkında kesin bir malumat sahibi de olamamakla birlikte, TRT televizyonundan darbe bildirisinin okunduğunu öğrendik. Gece 02.00 sularında camiden ezan sesini duyunca, rejim değişikliğinin olduğu ve parelelci Terör Örgütünün ülkeye el koyduğunu düşünerek zamansız okunan ezanı halkı galyana getirmesini önlemek amacıyla camiye gittik. Camide görevli din mensupları ile konuşmanın dışında herhangi zorlama ya da fiziki müdahalem olmamasına rağmen, Cami önünde bulunan Ak Parti İlçe Başkanı, yeğeni ve kız kardeşi bir anda şahsımı din düşmanı ve darbeci göstermek maksadıyla caminin camlarını kırdılar, kapıları tekmeleyip halkı galeyana getirmek istediler.

 

Söz konusu bu kişiler basına yalan haberler yaparak şahsımı, Belediye çalışanlarını ve İnhisar ilçemizi itibarsızlaştırmak, bizleri din düşmanı olarak göstermek ve siyasi olarak bizlere zarar verdirmek için böyle bir komplo içerisine girmişlerdi.

 

Bu nedenle mensubu olduğum Milliyetçi Hareket Partisine ve şahsıma oy veren partili seçmenlerimize karşı sorumluluğum gereği ve partimin bu süreçten zarar görmemesi açısından, söz konusu soruşturma sonuçlanıncaya kadar, Milliyetçi Hareket Partisi üyeliğimden istifa etmiş bulunmaktayım. Kamu oyuna duyururum. Saygılarımla.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam