• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI’DAN MEKKE’NİN FETHİ MESAJI

BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI’DAN MEKKE’NİN FETHİ MESAJI

Mesajında; Mekke Fethi’nin İslamdinindeki  önemine değinen Belediye Başkanı Selim Yağcı, Mekke Fethiyle aynı zamanda, gönüllerin de fethedildiğini belirtti.

            Belediye Başkanı Selim Yağcı,mesajın devamında şu ifadelere yer verdi:

            Mekke’nin fethi,İslam tarihinde bizlerde büyük sevinçler yaşatan hadiselerden sadece biri olarak kaydedilmiştir.  Tarih boyunca birbirinden önemli birçok gelişme ve müjdeli haberin yaşandığı İslam coğrafyasında Mekke'nin fethinin de ayrı bir önemi var. Mekke’nin fethi, dinlerini sadece Allah’a adayan ve Allah’a iman ve ibadet ettikleri için, yurtlarından ayrılmak zorunda bırakılan Peygamber Efendimiz ve ashabına Allah’ın en büyük hediyesi ve lütfu olmakla birlikte, o güzel peygamberin ve ashabının gönülleri de beraberinde fethettiği güzel bir olaydır.

            Cenabı Allah'ın ''Şüphesiz biz sana apaçık bir fetih verdik'' müjdesinin vuku bulduğu hadisenin kaynağı olan Mekkenin Fethi ile bu kutsal şehir, gerçek hüviyetine kavuşmuş, şirkten ve putperestlikten arınarak manevi bir şehir olma özelliğine kavuşmuştur. Tevhid inancı hâkimiyetini ilan etmiştir. Bu fetihten sonra diğer fetihler arka arkaya gelmiş ve İslam, üç kıta ya hızla yayılmaya başlamıştır. Mekke’nin fethi zaferinden hem idareciler olarak hem de yönetilenler olarak çıkarılacak çok dersler vardır. Bu anlamda, birçok güzellikleri hatırlatan bu tür gelişmeleri vesile kılarak, gönülleri fethedelim, gönlümüzü yeni fetihlere açalım.

            Mekke'nin fethindeki zafer gibi bütün dünyada barışın, hoşgörünün ve huzurun zaferi yakalaması dileğimle Mekke’nin fethinin yıl dönümünü büyük bir sevinçle kutluyor, güzelliklere ilham olmasını Cenabı Allah'tan diliyorum.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam