Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın ’’10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’’ mesajı

Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın ’’10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’’ mesajı

Başkan Yağcı; Milletimiz için son derece önemli bir anma günü olan 10 Kasım’ların sadece bir matem günü olarak değil; Atatürk’ün fikir ve düşüncelerini çok daha iyi anlama ve tatbik etme adına bir fırsat günü olarak değerlendirilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.
Ulu Önder Atatürk'ün daima ileri düşünceye dayalı, gelişmeye ve yükselmeye ışık tutan görüşlerini içtenlikle benimseyerek uygulamanın, Türk milleti için vazgeçilemez bir ilke olduğunu belirten Başkan Selim Yağcı, mesajında şunları aktardı:
"Türkiye Cumhuriyeti Devleti, temel insan hak ve özgürlüklerinin geliştirip yerleştirilmesi, hukukun üstünlüğünün sağlanması ve demokrasinin tüm kurum ve kurallarının geçerli kılınması yolunda da önemli mesafeler aldı. Yüce Atatürk'ün eserlerinin daima bekçisi olacağız. Onun yaktığı meşalenin kaynağını elden ele, nesilden nesile taşıyacağız. Ulu Önder'in kurduğu ve bize emanet ettiği ilkeleri, devrimleri ve Cumhuriyetimizi çağdaş medeniyetler zümresine ulaştırmak için kararlıyız. Türk milletinin Anadolu topraklarından silinmek istendiği bir dönemde başlattığı kurtuluş mücadelesiyle millet iradesine dayanan çağdaş Türkiye'yi kuran Mustafa Kemal Atatürk'e minnettarız.'' Gazi Mustafa Kemal Paşa'nın ''Siz orada yalnızca düşmanı değil, milletin makus talinini de yendiniz'' sözlerinin anlam bulduğu topraklarda, onun gösterdiği ilke ve hedefler doğrultusunda görevimizi bütün gücümüzle yapmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile Ulu Önderimizi ve bu vatan için canlarını feda eden silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi saygıyla, rahmetle ve minnetle anıyoruz.'' (Bilecik Belediyesi)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam